.
.
.

جنگنده‌های ائتلاف عربی مراکز ساخت موشک‌ها و پهپادهای حوثی را منهدم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن بامداد شنبه 12 سپتامبر 2020 طی انجام حملات هوایی متعددی مجتمع اداره مهندسی نظامی شبه‌نظامیان حوثی در حومه سعوان در شرق پایتخت صنعا را بمباران کردند.

شاهدان عینی به خبرنگار «العربیه» در یمن گفتند که جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن به طور مستقیم مراکز ساخت و مونتاژ موشک‌های بالستیک، و نصب پهپادهای متعلق به شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی را هدف قرار دادند.

این در حالی است که نیروهای ارتش ملی یمن جمعه 11 سپتامبر 2020 از کنترل خود بر مرکز فرماندهی و سامانه ارتباطات بی‌سیم وابسته به شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در جبهه النضود در شرق شهر الحزم در مرکز استان الجوف در شمال این کشور، خبر دادند.

وب‌سایت رسمی ارتش ملی یمن جمعه اعلام کرد نیروهای ارتش ملی این کشور به تعقیب بقایای شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در جبهه النضود استان الجوف ادامه می‌دهند و در این راستا اقدام به پاکسازی این مناطق از عناصر متواری شده حوثی می‌کنند.

ستاد اطلاع‌رسانی ارتش ملی یمن نیز افزود که نیروهای ارتش در یک عملیات نوعی با پشتیبانی نیروهای مردمی موفق شدند مرکز فرماندهی شبه‌نظامیان حوثی و ارتباطات بی‌سیم متعلق به آنها را در همان جبهه به کنترل درآورند.

به گفته ارتش ملی یمن طی این عملیات بر مرکز فرماندهی حوثی‌ها دراستان الجوف یمن تسلط یافته و شماری از عناصر شبه‌نظامی حوثی کشته و مجروح شده و تعدادی از خودروهای زرهی آنها منهدم شده است.

نیروهای ارتش ملی یمن از یکشنبه گذشته عملیات نظامی‌ گسترده‌ای را برای پاکسازی کامل مناطق الصبایغ و حویشان و آزادسازی مساحت‌های وسیعی از جبهه النضود آغاز کرده‌اند و شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی را متحمل خسارت‌های جانی و مادی سنگینی کردند.

در این درگیری‌ها خسارت‌های جانی و مادی زیادی به شبه‌نظامیان حوثی وارد آمده و مرکز اطلاع‌رسانی «سبأ» شامگاه جمعه ویدیویی را به نمایش گذاشت که انهدام خودروها، ادوات و تجهیزات نظامی حوثی‌ها در جبهه‌های الصبایغ و النضود در شرق استان الجوف را نشان می‌دهد.