پادشاهی اردن: اتصال برق به انفجار زاغه مهمات خمپاره‌ای در الزرقاء انجامید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امجد العضایله وزیر امور اطلاع‌رسانی پادشاهی اردن هاشمی اعلام کرد در ساعات اولیه بامداد جمعه 11 سپتامبر 2020 انفجاری در زاغه گلوله‌های خمپاره غیر قابل استفاده متعلق به نیروهای مسلح ارتش عربی اردن واقع در شرق شهر الزرقاء به وقوع پیوست.

العضایله افزود که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که انفجار در پی اتصال برق در انبارهای مهمات در منطقه‌ای جدا شده و غیرمسکونی که به طور مستقیم به وسیله دوربین‌هایی مراقبت می‌شود به وقوع پیوسته‌است.

وزیر اطلاع‌رسانی اردن گفت «بنا به اعلام فرماندهی کل تا این لحظه هیچ‌گونه مجروحیت‌هایی در نتیجه وقوع انفجار گزارش نشده است».

نیروهای امنیتی اردن با بستن ورودی‌ها و خروجی‌های مکان حادثه امکان دسترسی واحدهای دفاع مدنی به محل وقوع آتش‌سوزی و انفجار را فراهم کردند.

از سویی یک منبع بیمارستانی در گفتگو با «العربیه‌.نت» تاکید کرد که تا لحظه تهیه این گزارش هیچ مجروحی به بیمارستان انتقال داده نشده است.

یک منبع نظامی مسئول در فرماندهی کل نیروهای مسلح اردن ارتش عربی، اظهار داشت در بامداد جمعه انفجاری در یکی از زاغه‌های مهمات در دست تفکیک در نزدیکی شهر الزرقاء به وقوع پیوسته است.
به گفته این منبع انبار مهماتی که انفجار در آن رخ داده در منطقه‌ای غیر مسکونی واقع است و کمیته‌ای برای تحقیق درباره علل وقوع این انفجار تشکیل شده است.

نیروهای مسلح اردن با تاکید این‌که تنها باید با استناد به منابع رسمی در این‌باره اطلاع‌رسانی شود، خواستار عدم انتشار اطلاعات نادرست درباره این حادثه شده و اعلام کردند متعاقبا هر گونه جزئیاتی را به اطلاع عموم خواهند رساند.

فعالان شبکه‌های اجتماعی در اردن ویدیوهایی از حادثه انفجاری که گفته شده بامداد جمعه در شهر الزرقاء در شرق پایتخت عمان رخ داده را منتشر کردند.

پیش‌تر نیز فرماندهی کل نیروهای مسلح اردن در بیانیه دومی در این‌باره تاکید کرد که هیچ‌گونه مجروحیت‌هایی در حادثه انفجاری که بامداد روز جمعه در یکی از زاغه‌های مهمات در حال تفکیک در شهر الزرقاء به وقوع پیوسته، گزارش نشده است.

یکی از شاهدان عینی در ویدیویی که خود آن را تصویربرداری کرده، گفت که او صدای وقوع انفجاری شدید در منطقه «خو» را شنیده است.

در حالی که پیش‌تر احتمال‌ها حاکی از وقوع انفجاری در یکی از انبارهای مهمات متعلق به نیروهای مسلح بوده، رسانه‌های محلی اردن نیز پیش از این تایید کرده بودند که انفجار در خارج از منطقه مسکونی به وقوع پیوسته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید