واکنش پدافند هوایی سوریه به حمله موشکی اسرائیل به شهر حلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

تلویزیون رژیم سوریه روز جمعه 11 سپتامبر 2020 از واکنش سامانه‌های پدافند هوایی این کشور به حمله موشکی اسرائیل به شهر حلب در شمال سوریه خبر داد.

به گفته «رویترز» تلویزیون رژیم سوریه متعاقبا اعلام کرد که یگان‌های پدافند هوایی ارتش این کشور در واکنش به حمله موشکی اسرائیلی به شهر حلب، موفق شدند تعدادی از موشک‌های اسرائیلی را قبل از اصابت به اهداف‌شان سرنگون کنند.

در واکنش به گسترش حضور نظامی تهران از طریق استقرار گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن در سوریه که به نمایندگی از ایران در این کشور می‌جنگند، مسئولان دفاعی اسرائیل در ماه‌های اخیر اعلام کردند که اسرائیل به حملاتش علیه حضور ایران در سوریه ادامه خواهد داد.

یک منبع اطلاعاتی در منطقه اعلام کرد در حالی که توجه سوریه، منطقه و جهان به مقابله با پاندمی کرونا متمرکز شده، اسرائیل اما حملات هوایی‌اش را علیه اهدافی در سوریه تشدید می‌کند.

از زمان آغاز بحران جنگ در سوریه در سال 2011 تاکنون اسرائیل بارها به انجام حملات هوایی متعددی در سوریه اعتراف کرده است.

در پی بمباران‌های اسرائیلی اخیر که منجر به کشته شدن 10 تن از نیروهای وابسته به رژیم بشار اسد شده، رسانه‌های وابسته به رژیم سوریه در 3 سپتامبر جاری گفتند که سامانه‌های پدافند هوایی این کشور موشک‌های اسرائیلی پرتاب شده به سوی فرودگاه التیفور در استان حمص سوریه را رهگیری کرده و اغلب آنها را سرنگون کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید