سازمان ملل: نیم میلیون سودانی در اثر سیلاب‌ها خسارت دیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل متحد پنج‌شنبه 10 سپتامبر 2020 اعلام کرد که بیش از نیم میلیون شهروند سودانی در اغلب ایالت‌های این کشور از سیلاب‌ها و طغیان بی‌سابقه رودخانه‌ نیل در پی بارندگی‌های شدید اخیر این کشور خسارت دیده‌اند.

دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل گفت که تا روز سه‌شنبه شمار آسیب دیدگان از سیل و طغیان رودخانه نیل به 557,130 نفر در 17 ایالت از ایالت‌های 18 گانه این کشور رسیده و خارطوم پایتخت، شمال دارفور و سنار در شرق سودان به عنوان بیشترین مناطق آسیب دیده از سیلاب گزارش شده‌اند.

بنا به بیانیه صادره از دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل بر اثر آب‌گرفتگی ناشی از سیلاب‌ها و طغیان رودخانه در سودان به تعداد 111,426 واحد مسکونی خسارت وارد شده است.

دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل هشدار داده بود که بارندگی‌های شدیدی که از اواخر ژوئیه در سودان ادامه یافته بر خطر شیوع بیماری‌های عدیدی افزوده و تلاش‌های انجام شده برای مقابله با پاندمی ویروس جدید کرونا را ناکام گذاشته است.

در این بیانیه همچنین آمده است «در کشوری که سیستم بهداشتی بی نهایت ضعیفی دارد»، سیستم ناکارآمد فاضلاب و آب‌های راکد در اماکن بسیاری شرایط ایده‌آلی را برای شیوع و گسترش بیماری هایی نظیر وبا، تب دانگ، تب دره ریفت و بیماری عفونی چیکونگونیا که به وسیله ناقل‌ها(حشرات) منتقل می‌شوند، فراهم کرده است.

طبق گزارش اداره دفاع مدنی سودان در پی وقوع سیل و طغیان رودخانه‌ نیل که آسیب‌ها و خسارت‌های فراوانی را به مساحت‌های گسترده‌ای از زمینه‌های کشاورزی این کشور وارد کرده 103 نفر جانشان را از دست داده و دهها نفر دیگر مجروح شدند.

در ادامه بارندگی‌های شدید اخیر در سودان در رکورد بی سابقه‌ای از زمان آغاز رکوردگیری در بیش از صد سال گذشته در این کشور سطح آب رودخانه نیل به 17.62متر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید