ویدیو؛ ادامه پیشروی‌های ارتش ملی یمن در جبهه‌های استان الجوف

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی مقاومت مردمی و جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی این کشور چهارشنبه 9 سپتامبر 2020 نیز در چهارمین روز متوالی به پیشروی‌های خود در جبهه‌های نبرد در شرق شهرستان الحزم از توابع استان الجوف ادامه می‌دهند.

به گزارش «العربیه» مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای گفت که ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی این کشور چهارشنبه با انجام حمله گسترده‌ای موفق شدند همه مواضع حوثی در جبهه الشهلا که شبه‌نظامیان در آنها متمرکز شده‌اند را آزاد کنند.

نیروهای ارتش ملی یمن همچنان با فروپاشی گسترده یگان‌های شبه‌نظامی حوثی به پیشروی‌های‌شان برای پاک‌سازی سایر مواضع باقی مانده در جبهه النضود ادامه می‌دهند.

در این بیانیه آمده‌است که درگیری‌های میان ارتش و عناصر شبه‌نظامی حوثی همچنان ادامه دارد و تاکنون منجر به وارد آمدن خسارت‌های جانی و مادی زیادی به شبه‌نظامیان حوثی شده‌است.

از سویی در حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف نیز 4 خودرو و 4 دستگاه ادوات نظامی حوثی‌ها که در قالب نیروهای کمکی در حال حرکت به سوی خطوط جبهه شبه‌نظامیان حوثی بودند منهدم شدند.

در این بیانیه همچنین آمده‌است که نیروهای ارتش ملی یمن موفق شدند تعداد 8 دستگاه ادوات نظامی حوثی‌ها و مقادیری از انواع سلاح‌ها و مهمات به جای مانده از عناصر شبه‌نظامی حوثی که تحت ضربات ارتش پا به فرار گذاشته بودند را به غنیمت بگیرند.

عملیات گسترده نظامی

شایان ذکر است نیروهای ارتش ملی یمن در عملیات گسترده نظامی که از یکشنبه گذشته آغاز شده موفق شدند ضمن پیشروی گسترده، مناطق الصبایغ و حویشان را به‌طور کامل پاکسازی کرده و مساحت‌های وسیعی را در جبهه النضود آزادسازی کنند که طی آن عملیات‌ها نیز شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی متحمل خسارت‌های جانی و مادی زیادی شدند.

ستاد اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن همچنین صحنه‌هایی از عملیات نظامی ارتش ملی در شرق الحزم مرکز استان الجوف در شمال این کشور را منتشر کرده‌است.

از سویی یگان‌های توپخانه‌ای ارتش ملی و جنگنده‌های ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن چهارشنبه نیز تجمع‌های شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در شهرستان نهم در شرق استان صنعا را هدف قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید