کشف 50 فروند موشک در کرکوک عراق؛ یک انتحاری خود را منفجر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یحیی رسول سخنگوی رسانه‌ای فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، روز سه‌شنبه اعلام کرد که نیروهای انتظامی در استان کرکوک یک بمب‌گذار انتحاری را محاصره کردند که در پی آن، او خود را در «وادی ابوشحه» در منطقه الرشاد منفجر کرد. رسول در توییتی در حساب توئیتری خود یادآور شد که این حادثه منجر به زخمی شدن دو پرسنل پلیس فدرال عراق شد.

به گزارش خبرگزاری عراق، پیش از این حادثه و در ساعات نخستین امروز سه‌شنبه، 50 فروند موشک را در جنوب كركوك کشف و ضبط کردند.

هسته اطلاع‌رسانی امنیتی عراق در بیانیه ای اعلام کرد که «واحدهای ستاد پیشتاز فرماندهی عملیات مشترک در کرکوک موفق به کشف و ضبط 50 فروند موشک از انواع مختلف و 300 پرتابه شدند». همچنین سه مخفیگاه شبه‌نظامیان نیز کشف شد.

اطلاع‌رسانی امنیتی پیشتر اعلام کرده بودند که «تیپ چهل و پنجم پیاده نظام / لشکر 11 و دو واحد مکانیزه از لشکر نهم و نیرویی از تیپ هجدهم و تیپ مأموریت‌های ویژه پلیس فدرال، تعقیب بقایای باندهای داعش را ادامه داده و جستجو در مناطق جنوب کرکوک را آغاز کردند».

کشته شدن عوامل داعش

یک نیروی ویژه از دستگاه ضدتروریسم عراق، دیروز دوشنبه، عملیاتی غافلگیرانه را بر اساس یک تلاش اطلاعاتی بزرگ، انجام داد، که منجر به کشته شدن دو رهبر داعشی پیش از فرار آنها و دستگیری دو نفر دیگر در منطقه داقوق واقع در جنوب کرکوک شد.

در همین حال نیروهای دیگری، دو عنصر خطرناک داعش را در منطقه الکرمه واقع در شمال شرقی فلوجه دستگیر کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید