واشنگتن دو وزیر پیشین لبنانی را در ارتباط با حزبالله تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آمریکا سه‌شنبه 8 سپتامبر، یوسف فنیانوس و علی حسن خلیل دو وزیر پیشین لبنانی را به علت دست داشتن در «فساد» و حمایت از شبه‌نظامیان حزب‌الله که از سوی واشنگتن سازمانی تروریستی قلمداد می‌شود، در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

استیون منوشین وزیر خزانه ‌اری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد «آمریکا از خواسته مردم لبنان برای اجرای إصلاحات حمایت کرده و به استفاده از تمامی راه‌های در دسترس خود برای هدف قرار دادن کسانی استفاده خواهد کرد که مردم لبنان را سرکوب کرده و از آنها سوء استفاده می‌کنند.»

خزانه‌داری آمریکا اعلام داشت که این دو وزیر پیشین یعنی یوسف فنیانوس وزیر امور عمومی و علی حسن خلیل وزیر دارایی، برغم خروجشان از کابینه هنوز هم فعالیت کاری دارند.

خزانه‌داری آمریکا متعهد شد تا همه جهاتی که در داخل و یا بیرون از دولت لبنان به حزب‌الله کمک می‌کنند را مورد بازخواست قرار دهد.

به گفته خزانه‌داری آمریکا از سال 2017، 90 چهره نزدیک به حزب‌الله به فهرست تحریم‌ها افزوده شده‌اند.

همه کسانی که به حزب‌الله کمک کنند مورد بازخواست قرار می‌گیرند

از سوی دیگر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا با تاکید بر جمایت واشنگتن از مردم لبنان عنوان کرد که هر کسی به حزب‌الله لبنان در «اجرای دستور کار ترویستی این سازمان» کمک کند، مورد بازخواست قرار خواهد گرفت.

او در توئیتی نوشت که واشنگتن امروز (سه‌شنبه 8 سپتامبر) دو وزیر فاسد پیشین را که از مناصب خود برای دادن کمک‌های مادی به شبه‌نظامیان حزب‌الله، سوء‌استفاده کرده بودند، در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید