شبه‌نظامیان حوثی حکم اعدام 109 شهروند یمنی و مصادره اموالشان را صادر کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک دادگاه تحت کنترل شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در صنعا پایتخت یمن دوشنبه 7 سپتامبر 2020 حکم اعدام 109 شهروند یمنی و مصادره اموالشان را به اتهام همکاری با کشورهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن صادر کرد.

بنا به اخبار منتشره در رسانه‌های وابسته به شبه‌نظامیان حوثی، دادگاه اولیه کیفری تخصصی شهر صنعا، پایتخت یمن که تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی است، دوشنبه 109 تن از افراد را به اتهام‌های نسبت داده شده به آنها به مجازات تعزیری اعدام و مصادره همه اموال‌‌ آنها از قبیل املاک و اموال منقول موجود در داخل و خارج از یمن محکوم کرد.

گزارش‌های حقوقی بین‌المللی به طور مکرر شبه‌نظامیان حوثی را به کاربرد سیستم قضایی در مناطق تحت کنترل خود برای تسویه حساب‌های سیاسی ضد هر کسی که با آنها مخالفت کند یا در برابر طرح کودتای فرقه‌گرایانه‌شان که مورد حمایت ایران است، بایستد بکار می‌گیرند.

شبه‌نظامیان حوثی پیشتر در مناطق تحت کنترل‌شان علاوه بر غارت موسسات خصوصی و عمومی اموال مسئولان دولت قانونی یمن را غارت و مصادره کرده و احکام مشابهی را علیه ده‌ها تن از نمایندگان پارلمان این کشور که زیر سلطه آنها قرار نگرفته‌اند، صادر کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید