استقرار ارتش لبنان در پی درگیری مسلحانه در منطقه «الطریق الجدیده» بیروت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی درگیری‌های مسلحانه‌ای که شامگاه روز دوشنبه 7 سپتامبر 2020 در منطقه «گاراژ درویش» در «طریق الجدیده» بیروت به وقوع پیوست و طی آن صدای رگبار گلوله در مکان شنیده شده، یگان‌های ارتش لبنان در منطقه مستقر شدند.

برخی رسانه‌های لبنانی از یک کشته و چندین مجروح طی این درگیری‌های مسلحانه خبر دادند که در پی آن اهالی منطقه از نیروهای ارتش خواستند تا برای برقراری امنیت در منطقه مستقر شود.

رسانه‌های محلی لبنان همچنین از کاربرد سلاح‌های خودکار و تیربار و آر پی جی طی این درگیری‌های مسلحانه خبر دادند.

انتشار ویدیوهایی تصویری از مکان حادثه استقرار یگان‌های ارتش لبنان و خودروهای نظامی آن را در منطقه درگیری نشان می‌دهد.

تا لحظه انتشار خبر علت وقوع چنین درگیری‌هایی در یکی از شهرک‌های بیروت که طی آن گلوله‌ متوسط به کار رفته، مشخص نشده است.

در این درگیری‌ها تعدادی مجروح شدند که به بیمارستان‌ها منتقل شدند.

ارتش لبنان همچنین در منطقه «الکولا» که افراد ناشناس به آن ورود کرده‌اند، استقرار یافته و با اتخاذ تدابیر امنیتی خیابان گاراژ درویش را برای برقرار امنیت محاصره کرد.

در شمال لبنان و دقیقا در منطقه القبه در شهر طرابلس نیز وقوع یک مشکل به تیراندازی‌های گسترده‌ای انجامید.
ارتش لبنان با صدور بیانیه‌ای گفت که «وقوع مشکل میان گروهی از جوانان در منطقه القبه به تیراندازی گسترده‌ای انجامیده است».

این بیانیه افزود که یگان‌های ارتش با ورود در منطقه و گشت‌زنی اقدام به ورود به منزل شخص تیرانداز کرده اما او را نیافته و پس از آن کسانی که در ایجاد مشکل نقش داشته‌اند را تحت پیگرد قرار داده است.

در اوایل سپتامبر جاری نیز رسانه‌های لبنانی از وقوع تیراندازی در منطقه «خلده» در جنوب بیروت که در اواخر ماه اوت نیز شاهد درگیری‌های خشونت‌باری بوده، خبر دادند. بنا به اعلام رسانه‌های لبنانی در این درگیری‌ها یک کودک 13 ساله به ضرب گلوله کشته شد.

ارتش لبنان در پی درگیری‌های اواخر ماه اوت گذشته نیز با اتخاذ تدابیر امنیتی اعلام کرد که مشکل پس از آن ایجاد شده که دو طرف بر سر نصب بنر متعلق به حزب‌الله لبنان به مناسبت عاشورا با هم درگیر شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید