دونالد ترامپ با تحسین تلاش‌های ملک سلمان بر روابط قوی آمریکا با سعودی تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید شامگاه یکشنبه 6 سپتامبر 2020 اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات آمریکا و ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی طی گفتگویی تلفنی تقویت امنیت منطقه‌ای را بررسی کردند.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: «دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده با ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی طی تماس تلفنی گفتگو کرد و ریاست پادشاهی عربی سعودی بر گروه 20 را تحسین کرد».

بیانیه کاخ سفید همچنین افزود که ترامپ بر اهمیت توافق‌های ابراهیم تمرکز کرده و راهکارهای تقویت امنیت و شکوفایی منطقه را بررسی کرد».

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا همچنین در این بیانیه بر شراکت قوی میان ایالات متحده و پادشاهی عربی سعودی تاکید کرد.

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه عربی سعودی شامگاه یکشنبه در تماسی تلفنی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا فعالیت‌های گروه 20 اقتصاد برتر جهان را بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی طی این گفتگوی تلفنی فعالیت‌های گروه 20 که امسال پادشاهی عربی سعودی ریاست آن را بر عهده دارد و همچنین تلاش‌‌های انجام شده طی نشست‌های این گروه برای محافظت از جان‌ها و شیوه‌های زندگی برای کاهش پیامدهای پاندمی کرونا و بارزترین سیاست‌های مورد توافق برای جلوگیری از آسیب‌های پاندمی کرونا بر ملت‌ها و اقتصاد جهانی بررسی شد.

خادم حرمین شریفین همچنین بر ادامه ریاست پادشاهی عربی سعودی بر گروه 20 در جهت حمایت و هماهنگی تلاش‌های گروه 20 برای مقابله با تاثیرات پاندمیبر زمینه‌های انسانی و اقتصادی تاکید کرد.

در رابطه با اوضاع منطقه نیز خادم حرمین شریفین با ابراز قدردانی سعودی از تلاش‌های ایالات متحده آمریکا برای برقراری صلح، بر پافشاری سعودی جهت دستیابی به راه حل دائمی و عادلانه برای مسأله فلسطین به منظور برقراری صلح که سرآغاز اساسی تلاش‌های پادشاهی عربی سعودی و طرح صلح عربی است، تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید