در پادشاهی مغرب دور دوم رایزنی‌ها برای برقراری صلح در لیبی آغاز می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در سایه تمایل مشترک و در دومین روز رایزنی‌ها برای پایان دادن به جنگ در لیبی، دوشنبه 7 سپتامبر 2020 دور جدیدی از گفتگوها میان هیأت‌های پارلمان و شورای عالی دولت لیبی برگزار می‌شود.

به گزارش العربیه قرار است هیأت‌های دو طرف جزئیاتی از جمله انتخاب اسامی شخصیت‌هایی که پست‌های کلیدی، ساختار موسسات دولت و تثبیت آتش‌بس و اضافه بر آن دیگر پرونده‌ها را بر عهده دارند، انتخاب شوند.

دور اول این رایزنی‌ها روز گذشته و در فضایی از کتمان درباره محتوای رایزنی‌ها انجام شد، اما دو هیأت با صدور بیانیه‌ مشترکی اعلام کردند که مایل به دستیابی به توافقی‌اند که لیبی را از بحرانی کنونی‌اش خارج کند.

در این بیانیه همچنین نقش پادشاهی مغرب به عنوان میزبان گفتگوها و فضای مثبتی که برای به موفقیت رساندن رایزنی‌ها فراهم شده مورد تحسین قرار گرفت.

از سویی ناصر بوریطه وزیر خارجه پادشاهی مغرب گفت که تحولات مثبتی که اخیرا طی رایزنی‌ها به ثبت رسیده شامل توافق آتش‌بس و ارائه طرح‌های ابتکاری از سوی طرف‌های لیبی درگیر است که می‌تواند زمینه را برای پیشرفت سیاسی فراهم کند.

بوریطه وزیر خارجه پادشاهی مغرب همچنین خواستار آن شده تا گفتگوها با روح عملی جهت اعتماد سازی و ایجاد تفاهم‌هایی برای خارج کردن لیبی از بحران انجام شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید