ائتلاف عربی یک پهپاد حوثی را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مشترک نیروهای نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه یکشنبه ششم سپتامبر 2020 اعلام کرد سامانه‌‎های دفاعی‌اش یک فروند پهپاد بمب‌گذاری‌شده که پیکارجویان حوثی به سمت مناطق مسکونی پادشاهی عربی سعودی فرستاده بودند را رهگیری و منهدم کردند.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف در بیانیه‌ای که در رسانه‌های سعودی منتشر شد، اعلام کرد که «شبه‌نظامیان تروریست با شلیک موشک بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین و هدف قرار دادن مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی مرتکب نقض آشکار قوانین بین‌المللی انسان دوستانه شدند.»

المالکی تاکید کرد نیروهای ائتلاف همه اقدامات لازم برای برخورد با این پهپادها و حمایت از شهروندان انجام داده و براساس قوانین عرفی و بین‌المللی با این پهپادها مقابله می‌کند.

ارتش ملی یمن هم روز یکشنبه اعلام کرد تنها در ماه آگوست 23 فروند پهپاد حوثی را در جبهه‌های صنعاء، صعده، جوف و البیضاء سرنگون کرده است.

بخش رسانه‌ای نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که این پهپادها شامل پهپادهای جاسوسی، شناسایی و بمب‌گذاری‌شده بوده و اغلب آنها ساخت ایران بوده‌اند.

از مجموع این پهپادها، 11 فروند در منطقه نهم در شرق صنها، 5 فروند در استان البیضاء، 6 فروند در جبهه‌های استان جوب و یک فروند در صعده سرنگون شد.

نیروهای ائتلاف در روزهای گذشته هم ده‌ها فروند پهپاد حوثی را رهگیری و سرنگون کردند.

پیش از این کارشناسان بین‌المللی اعلام کرده بودند که حوثی‌ها به تسلیحات جدیدی دست پیدا کرده‌اند که شبیه تسلیحات ساخت ایران است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید