اعلام وضعیت فوق‌العاده 3 ماهه در پی وقوع سیل در سودان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در پی وقوع سیل و آب‌گرفتگی‌ در اغلب ایالت‌های سودان، شورای امنیت و دفاع در این کشور به مدت 3 ماه وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد.

در پی وارد آمدن خسارت‌ و آسیب‌های فراوان به اغلب ایالت‌های این کشور، شورای امنیت و دفاع سودان ضمن اعلام این کشور به عنوان «منطقه بلایای طبیعی»، ستاد مبارزه با سیل و رسیدگی به پیامدهای ناشی از سیل و آب گرفتگی تشکیل داد.

Advertisement

بنا به خبرگزاری رسمی سودان این تصمیم شورای امنیت و دفاع سودان شامگاه جمعه 4 سپتامبر 2020 طی جلسه بررسی گزارش‌های پاییزی مربوط به سیل و آب گرفتگی‌های سال جاری در این کشور اعلام شد.

از سویی لینا الشیخ وزیر کار و توسعه اجتماعی سودان در اظهاراتی رسانه‌ای در پی این جلسه اعلام کرد که شورای امنیت و دفاع سودان پس از اطلاع از گزارش‌های مربوط به سیل‌های سال جاری و حجم تلفات جانی و خسارت‌های مادی ناشی از آن به مدت 3 ماه در کشور وضعیت فوق‌العاده اعلام و سودان را منطقه بلایای طبیعی اعلام کرد.

شایان ذکر است در سیل‌های سودان بیش از 16 ایالت از ایالت‌های این کشور آسیب و خسارت دیده و 99 تن از شهروندان این کشور جان خود را در اثر سیل از دست دادند.

همچنین 46 نفر دیگر مجروح شده و بیش از نیم میلیون نفر آسیب دیده و به بیش از 100 هزار واحد مسکونی به طور کلی یا جزئی خسارت وارد شد.

وقوع سیلاب‌ها و آب‌گرفتگی‌ها در سودان پس از یک دوره بارندگی‌های شدید است که به طور بی‌سابقه‌ای از میانگین رکورد‌های دوره ما بین سال‌های 1946 تا 1988 بالاتر رفته و همچنان رو به افزایش است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم