ائتلاف عربی پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی‌ به پرواز درآمده به سوی سعودی را سرنگونی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه جمعه 4 سپتامبر 2020 پهپاد بمب‌گذاری شده‌ای را که شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران به سوی پادشاهی عربی سعودی به پرواز درآورده بودند را در آسمان یمن رهگیری و سرنگون کرد.

به خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی نیروهای مشترک ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه جمعه اعلام کرد که نیروهای مشترک ائتلاف موفق شده‌اند یک پهپاد بمب‌گذاری شده‌ای را در آسمان یمن رهگیری و سرنگون کنند که به طور عمد و سازمان‌یافته‌ای توسط شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران برای هدف قرار دادن مناطق غیرنظامی و غیرنظامیان به سوی پادشاهی عربی سعودی به پرواز درآمده بود.

Advertisement

شایان ذکر است که ائتلاف چند روز پیش اعلام کرد به اقدامات ضروری‌اش برای مقابله با «شبه‌نظامیان تروریست حوثی» ادامه می‌دهد و تاکید کرد همه عوامل طرح‌‌ریزی و اجرای «عملیات تروریستی» که سه‌شنبه گذشته فرودگاه ابها هدف قرار داده اند، را بر اساس قوانین بین‌المللی تحت پیگرد قرار می‌دهد.

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن همچنین تاکید کرد که عناصر تروریستی را به خاطر طرح‌ریزی و اجرای این اقدام تروریستی به سزای اعمال‌شان خواهد رساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم