پمپئو در پایان تور خاورمیانه‌ای‌اش وارد مسقط شد و با سلطان عمان دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا، روز پنجشنبه در پایان تور خاورمیانه‌ای خود، در مسقط با هیثم بن طارق سلطان عمان دیدار کرد.

پمپئو در توییتی نوشت: «امروز با هیثم بن طارق آل سعید سلطان عمان، دیدار کردم تا در مورد اهمیت ایجاد صلح، ثبات و شکوفایی از طریق یک شورای همکاری متحد بحث و گفت‌وگو کنیم».

Advertisement

پمپئو گفت بر اهمیت «همکاری نزدیک امنیتی و روابط اقتصادی ما» تأکید کردیم.

از سوی دیگر، خبرگزاری عمان گزارش داد: «طی این ملاقات، ابعاد همکاری دو جانبه موجود بین سلطنت عمان و آمریکا در چارچوب روابط مستحکم میان دو کشور و مسائل مورد علاقه متقابل دو طرف، بررسی شد».

پمپئو اولین مقام بلندپایه غربی است که با سلطان هیثم جانشین سلطان قابوس، در پی درگذشت‌اش در ژانویه پس از 50 سال در قدرت، ملاقات می‌کند.

وزیر امور خارجه آمریکا، روز پنجشنبه به آخرین ایستگاه ضمن تور خاورمیانه‌ای‌اش که با اسرائیل آغاز و در سودان، بحرین و امارات ادامه یافت، وارد عمان شد.

پمپئو پس از ورود به مسقط، در حساب توییتری خود نوشت: «من به سلطنت عمان رسیدم و با سلطان هیثم بن طارق ملاقات خواهم کرد».

وزیر امور خارجه ایالات متحده، روز چهارشنبه به امارات متحده سفر کرد و از توافقنامه صلح میان امارات و اسرائیل که در 13 اوت اعلام شده بود، قدردانی کرد.

او به محض رسیدن به فرودگاه، نسبت به سفر خود به امارات متحده عربی به شدت ابراز خوشحالی کرد و در توییتی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «توافق امارات و اسرائیل، مهمترین قدم در راه صلح در خاورمیانه، طی 25 سال گذشته است.

وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا همچنین ابراز امیدواری کرد، شتابی که توافق‌نامه جدید ایجاد کرده، زیربنای دستیابی به صلح منطقه‌ای شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم