.
.
.

ارتش اسرائیل: یک هواپیمای بدون سرنشین ما در لبنان سقوط کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش اسرائیل روز شنبه اعلام کرد که یک فروند هواپیماهای بدون سرنشین این کشور در اثنای انجام «فعالیت عملیاتی» در منطقه مرزی، در داخل لبنان سقوط کرد.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای گفت: «هیچ خطری در زمینه درز اطلاعات (هواپیما) وجود ندارد»، اما جزئیات بیشتری در این باره ارائه نکرد.

از طرف دیگر، حزب‌الله لبنان روز شنبه گفت که این هواپیمای بدون سرنشین اسرائیلی را که امروز به حریم هوایی کشور تجاوز کرده بود، سرنگون کرده است.

این حزب مورد حمایت ایران در بیانیه‌ای در این باره اضافه كرد كه این هواپیما در نزدیكی شهر مرزی «عیتا الشعب» سرنگون شده و لاشه آن را در اختیار دارد.

در تاریخ 27 ژوئیه، ارتش اسرائیل اعلام کرد که در پی «نبردی» در مرز لبنان توانست نفوذ یک «هسته تروریستی» را خنثی کند و در آن هنگام، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفت که حزب‎الله «با آتش بازی می‌کند».

با این حال، حزب‌الله ضمن تکذیب وقوع این درگیری با طرف اسرائیلی در مرزهای جنوبی لبنان، گزارش درباره خنثی کردن تلاش عناصر حزب برای نفوذ به اسرائیل را نادرست خواند.

خبر تبادل آتش در آن زمان در حالی مطرح شد که پیش از آن رسانه‌های اسرائیلی از واکنش احتمالی حزب‌الله به کشته شدن یکی از عناصرش که چند روز پیش‌تر در یک حمله هوایی در نزدیکی دمشق کشته شده بود، سخن گفتند. به ویژه این‌که حزب‌الله، اسرائیل را متهم به انجام آن حمله کرده و متعهد شد که به آن پاسخ خواهد داد.

اسرائیل نیز ضمن اعلام آماده‌باش کامل در مرزهای شمالی‌اش، تجهیزات و نیروهایی تقویتی به منطقه اعزام کرد، اما به‌زودی از حجم استقرار نیروهایش در منطقه کاست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم