کاخ سفید با اشاره به سفر الکاظمی به آمریکا: هدف ما متوقف کردن رفتار شرم‌آور ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کاخ سفید اعلام کرد که سفر مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق به واشنگتن «در زمانی حساس و توأم با تهدیدهای منطقه‌ای صورت می‌گیرد» و افزود: «هدف ما متوقف کردن رفتار شرم‌آور ایران در عراق است و ما برای دستیابی به این هدف به دولت عراق کمک خواهیم کرد و روابط مذهبی و فرهنگی بین ایران و عراق را درک می‌کنیم».

کاخ سفید همچنین تأکید کرد که «مذاکرات به نقش ترکیه در عراق نیز خواهد پرداخت» و اضافه کرد: «خواهان یک عراق با ثبات و مرفه هستیم و همچنین می‌خواهیم از بازگشت داعش جلوگیری کنیم».

Advertisement

اقلیت‌ها و کردستان

کاخ سفید تأکید کرد: «پرونده اقلیت‌ها پس از شکست داعش، مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت و از آنان حمایت خواهد شد»، و نیز یادآور شد که «حمایت از منطقه کردستان توسط دولت عراق مهم است».

کاخ سفید بیان کرد که سفر الکاظمی در چارچوب گفت‌وگوی استراتژیک انجام می‌شود و خاطرنشان کرد: «محور این سفر پرونده اقتصادی خواهد بود و پرونده‌های انرژی و سرمایه‌گذاری نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت. مذاکرات همچنین بر سرمایه‌گذاری شرکت‌های آمریکایی در عراق در زمینه انرژی و برق متمرکز خواهد شد».

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق و هیئت همراه به منظور انجام مذاکراتی با محوریت امور اقتصادی وارد واشینگتن شد.

او روز پنج‌شنبه علاوه بر شرکت در جلساتی با تعداد زیادی از شرکت‌های بزرگ و مؤسسات اقتصادی برای بازسازی عراق، با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا نیز دیدار خواهد کرد.

مقامات عضو هیأت عراقی می‌گویند که با حضور وزرای ذیربط، قراردادهایی با شرکت‌های بزرگ در زمینه گاز، نفت و برق به امضا خواهد رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم