.
.
.

موشک‌پرانی دوباره طی روزهای اخیر به منطقه سبز در بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شامگاه یکشنبه، «هسته اطلاع‌رسانی امنیتی» عراق اعلام کرد که یک فروند موشک کاتیوشا، بدون ایجاد خسارات قابل توجهی در داخل منطقه سبز شهر بغداد سقوط کرد.

در بیانیه اطلاع‌رسانی امنیت عراق آمده است که پرتاب این موشک از خیابان الضلال در نزدیکی گاراژ النهضه صورت گرفت و نیروهای امنیتی توانستد سکوی پرتاب موشک را پیدا کرده، دو فروند موشک دیگر را که آماده پرتاب در مکان بود از بین بردند.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت پرتاب موشک را برعهده نگرفته است.

این اولین بار طی روزهای اخیر نیست که منطقه سبز با موشک مورد هدف قرار می‌گیرد. سه‌شنبه گذشته نیز «هسته اطلاع‌رسانی امنیتی» اعلام کرد که یک موشک کاتیوشا در نزدیکی پل معلق بغداد واقع در نزدیکی منطقه سبز پایتخت، برخورد کرد بدون آنکه خسارات قابل توجهی بر جای نهد.

اطلاع‌رسانی امنیتی افزود که در آن حمله، موشک از اردوگاه الرشید پرتاب شد، در حالی که نیروهای امنیتی موشک دیگری را که آماده پرتاب بود در همان مکان یافتند و آن را خنثی کردند.

حملات علیه آمریکایی‌ها در عراق از زمانی افزایش یافت که در سوم ژانویه گذشته، قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران، به همراه ابو مهدی المهندس فرمانده سازمان بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی)، در حمله هوایی آمریکا در بغداد کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم