.
.
.

امارات: امنیت سعودی بخش جدایی‌ناپذیر امنیت ما است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امارات متحده عربی روز دوشنبه 17 آگوست 2020، تلاش‌های پیکارجویان «تروریست» حوثی وابسته به ایران برای مورد هدف قرار دادن مناطق مسکونی در شهرهای پادشاهی عربی سعودی با موشک‌های بالستیک را محکوم و تاکید کرد که امنیت دو کشور غیرقابل تفکیک است.

پیکارجویان حوثی کوشیدند با موشک بالستیک مناطق شهری و شهروندان غیرنظامی را مورد هدف قرار دهند ولی این موشک‌ها از سوی سامانه‌های دفاع موشکی ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن رهگیری و منهدم شدند.

وزارت امور خارجه امارات متحده عربی با صدور بیانیه‌ای بر همبستگی کامل خود با امارات در زمینه مقابله با این «حملات تروریسی» علیه شهروندان غیرنظامی تاکید و اعلام کرد که در زمنیه رویارویی با هر تهدیدی که امنیت و ثبات سعودی را تهدید کند، دوشادوش این کشور خواهد ایستاد و از هر اقدامی که ریاض برای حفاظت از امنیت و سلامت شهروندان و افراد مقیم در خاک این کشور اتخاذ کند، حمایت می‌کند.

در این بیانیه آمده که امنیت سعودی و امارات غیرقابل جداشدن از همدیگر هستند و هر خطر و تهدیدی که متوجه سعودی باشد، امارات آن را تهدیدی علیه امنیت و ثبات خود تلقی می‌کند.

این بیانیه همچنین تاکید کرد که استمرار این حملات ماهیت خطری که منطقه از طریق «حوثیان کودتاگر» با آن مواجه است، آشکار می‌کند و نشانه دیگری از تلاش این شبه‌نظامیان برای تضعیف امنیت و ثبات منطقه است.

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز یکشنبه 17 آگوست اعلام کرد نیروهایش یک موشک بالستیک که حوثی‌ها به سوی مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی در منطقه جنوبی پادشاهی عربی سعودی پرتاب کرده‌اند، را رهگیری و منهدم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم