عراق؛ انفجاری در نزدیکی مرز کویت یک پایگاه آمریکایی را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع امنیتی به «رویترز» گفتند كه سه‌شنبه انفجاری در نزدیكی گذرگاه مرزی بین عراق و كویت رخ داد.

این منابع افزودند که انفجار در مرز بین عراق و کویت طی عملیاتی به منظور هدف قرار دادن یک پایگاه نظامی آمریکایی توسط شبه‌نظامیان به وقوع پیوست.

این منابع افزودند، شبه‌نظامیان یک بمب را مخفيانه به یک پایگاه ارتش آمریکا در نزدیکی مرز با کویت وارد کرده بودند.

از طرفی، خبرنگار العربیه گفت، این بمبگذاری در نزدیکی گذرگاه جریشان بین عراق و کویت و توسط شبه نظامیان گردان‌های حزب‌الله عراق انجام شد.

کانال «سپاه سایبری پاسداران» منسوب به سپاه پاسداران ایران به نقل از گروهی که خود را «مقاومت اصحاب کهف» نامیده از انهدام تجهیزات و خودروهای به گفته این گروه «نیروهای تروریستی اشغالگر آمریکایی و انهدام گذرگاه جریشان در مرز عراق و کویت» خبر داد.

حدود 5 هزار سرباز آمریکایی به عنوان بخشی از نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در پایگاه‌های نظامی در سراسر عراق مستقر هستند.

از زمان کشتن فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران قاسم سلیمانی و رهبر سازمان بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) ابو مهدی المهندیس، در یک حمله هوایی آمریکا در بغداد در 3 ژانویه، شمار حملات علیه آمریکایی‌ها افزایش یافته است.

واشنگتن گردان‌های حزب‌الله عراق و سایر گروه‌های نزدیک به ایران را متهم می‌کند که در ورای حملات قرار داند.

در پی حملات موشکی، نیروهای آمریکایی در چارچوب جابه‌جایی، طی ماه های گذشته از 7 پادگان و پایگاه نظامی در سراسر عراق خارج شدند.

ضربات اخیر همزمان با از سرگیری گفت‌وگوهای آمریکا و عراق صورت گرفت که با مخالفت برخی گروه‌های وفادار به ایران روبه‌رو شد.

از اکتبر سال 2019، عراق شاهد بیش از 30 حمله عمدتا موشکی جهت هدف قرار دادن منافع نظامی و دیپلماتیک آمریکا بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم