شورای همکاری خلیج: بررسی نفتکش صافر باید برای کارشناسان امکان‌پذیر شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج، سه‌شنبه 11 اوت 2020 در ریاض در دیدار با مارتن گریفتس فرستاده سازمان ملل به یمن، خواستار تسریع در فراهم کردن امکان بازدید تیم کارشناسان از نفتکش صافر شد.

به گزارش «العربیه» نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج، ضمن تاکید بر موضع ثابت این شورا نسبت به حمایت از پایان دادن بحران یمن از طریق راه‌حل سیاسی و بر اساس مرجع‌های همچون ابتکار صلح خلیجی و مکانیسم‌های اجرایی آن، نتایج کنفرانس گفت‌وگوی فراگیر ملی یمن، قطعنامه 2216 شورای امنیت و حمایت از توافق ریاض، بر ضرورت تلاش و تسریع در «امکان‌پذیر» کردن بازدید تیم کارشناسان از نفتکش صافر تاکید کرد.

این خواسته شورای همکاری خلیج طی استقبال نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری در مقر دبیرخانه شورا در ریاض پایتخت سعودی، از مارتن گریفتس فرستاده سازمان ملل و طی بررسی آخرین تحولات یمن مطرح شد.

دبیرکل شورای همکاری خلیج ضمن استقبال از اقدامات انجام شده برای اجرایی شدن توافق ریاض و تشکیل دولت جدید جهت محقق کردن آرزوهای مردم یمن، نسبت به تلاش‌های فرستاده ویژه سازمان ملل برای پایان دادن به بحران یمن از طریق راه‌حل سیاسی و بر اساس مرجع‌های سه‌گانه ابراز قدردانی کرد.

الحجرف همچنین بر ضرورت انجام تلاش‌ها و تسریع در امکان‌پذیر کردن بازدید تیم کارشناسان از نفتکش صافر، جهت جلوگیری از وقوع فاجعه‌ای احتمالی و تاثیرات زیست‌ محیطی خطرناک و پیامدهای اقتصادی بزرگ آن تاکید کرد.

دبیرکل شورای همکاری خلیج همچنین در حضور فرستاده سازمان ملل، تلاش‌های این شورا در حمایت از جمهوری یمن در تمامی زمینه‌های سیاسی، توسعه‌ای و امدادرسانی را برشمرد.

از سویی مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن از تلاش‌های دبیرخانه شورای همکاری برای حمایت از تلاش‌های سازمان ملل که نشان دهنده اصرار شورای همکاری برای دست‌یابی به راه‌حل سیاسی مورد نظر است، ابراز قدردانی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید