شورای همکاری خلیج اظهارات مقامات ترکیه علیه امارات را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیجی سه‌شنبه 11 اوت 2020 در حضور سفیر ترکیه در ریاض اظهارات اخیر مقامات آنکارا علیه کشور امارات متحده عربی را محکوم کرد.

به گزارش العربیه نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیجی سه‌شنبه در مقر دبیرخانه این شورا با استقبال از اردوغان کوک سفیر ترکیه در پادشاهی عربی سعودی ضمن محکوم کردن اظهارات مقامات ترکیه علیه کشور امارات متحده عربی تاکید کرد که «امنیت کشورهای شورای همکاری خلیجی تفکیک‌ناپذیر است».

دبیرکل شورای همکاری خلیجی در ادامه تاکید کرد «خواهان توسعه روابط بر اساس احترام به حاکمیت کشورها هستیم».

خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه پیش‌تر طی گفتگویی تلویزیونی با رسانه‌های قطری با حمله به کشورهای امارات متحده عربی و مصر تهدید کرد «امارات را به خاطر (به گفته او) اقدامات مضری که در لیبی و سوریه انجام داده مجازات خواهد کرد».

«اظهارات تحریک‌آمیز»

شایان ذکر است انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات متحده عربی یکم اوت ضمن «تحریک‌آمیز» خواندن اظهارات وزیر دفاع ترکیه درباره امارات آن را حاصل «سقوط جدید سیاست آنکارا» دانسته و از ترکیه خواست تا دخالت‌هایش در امور عربی را متوقف کند.

انور قرقاش در توئیتی بر شبکه «توئیتر» نوشت:« اظهارات تحریک‌آمیز وزیر دفاع ترکیه سقوط جدیدی برای دیپلماسی کشورش است. جای منطق کاخ توپ‌قاپی و امپراتوری عثمانی و فرمان‌هایش در آرشیف تاریخ است».

وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات متحده عربی افزود:« روابط با تهدید و وعده وعید اداره نمی‌شود و توهم‌های استعمارگرایانه در این روزگار جایی ندارد و مناسب‌تر این است که ترکیه دخالت‌هایش در امور عربی را متوقف کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم