حوثی‌ها مرد جوانی را زنده زنده در آتش سوزانده و جسدش را تکه تکه کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پیکارجویان حوثی یمن یکی از اسیران در بند خود در استان البیضاء را به شکل وحشیانه‌ای سوزانده، شکنجه کرده و پس از مرگ جسدش را تکه تکه کردند؛ جنایتی که موجی از انتقادات را در سرتاسر یمن در پی داشت.

رسانه‌های محلی یمن گزارش کردند که پیکارجویان حوثی اسیری به نام «عبدالحافظ عبدالرب الطاهری» را در درگیری‌های 18 ژوئیه به اسارات گرفته بودند، به وحشیانه‌ترین شکل ممکن شکنجه کرده و کشتند. پس از کشته شدن زنی در 27 آوریل، قبایل یمنی علیه حوثی‌ها اعلام جنگ کردند و در 18 ژوئیه در منطقه «آل‌عوض» در نبردی که «ردمان» نام گرفت با حوثی‌ها جنگیدند. عبدالحافظ عبدالرب الطاهری در این نبرد از سوی حوثی‌ها به اسارت گرفته شد.

تصاویری که از جسد این اسیر یمنی منتشر شده و العربیه فارسی از بازنشر آنها معذور است، کاسه چشمانش خالی شده، زبان او بریده شده، بینی او دردیده شده و لب‌هایش پاره شده‌اند. تمامی جسد این اسیر سوزانده شده و بسیاری از بخش‌های بدنش به ضرب چاقو زخمی، سوراخ و یا بریده شده‌اند.

حوثی‌های کودتاگر با این توجیه که عبدالحافظ عبدالرب الطاهری داعشی است، ادعا کردند که حد شرعی را علیه او به اجرا گذاشته‌اند.

سازمان مبارزه با شکنجه و مفقودشدگی اجباری این اقدام حوثی‌ها را «عمل جنایتکارانه» خواند و اینگونه اقدامات این گروه «تروریستی» که از سوی ایران حمایت می‌شود را به شدت محکوم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم