.
.
.

ویدیو؛ تلفات سنگین حوثی‌ها در پی تلاش ناکام برای نفوذ در استان الحدیده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبه‌نظامیان حوثی شامگاه شنبه 8 اوت 2020 ضمن نقض آتش‌بس اعلام شده در یمن در تلاشی ناکام برای نفوذ در استان الحدیده طی درگیری با نیروهای مشترک یمن متحمل تلفات سنگینی شدند.

به گزارش «العربیه» ستاد تبلیغات جنگ نیروهای مشترک ائتلاف بامداد یکشنبه اعلام کرد تلاش شبه‌نظامیان حوثی‌ها همراه با حجم گسترده آتش آنها برای نفوذ به سوی مناطق مسکونی آزادشده در خیابان الخمسین در داخل شهر الحدیده در غرب یمن از اطراف پادگان دفاع ساحلی و قرارگاه منطقه نظامی پنجم و شهرک الضبیانی بی‌نتیجه مانده و در درگیری با نیروهای مشترک متحمل تلفات و خسارت‌های سنگینی شدند.

این ستاد اطلاع‌رسانی نظامی همچنین تاکید کرد که طی درگیری‌های میان نیروهای مشترک و شبه‌نظامیان حوثی که به مدت دو ساعت به طول انجامید عناصر حوثی متحمل تلفات و خسارت‌های زیادی شدند.

ستاد تبلیغات جنگ وابسته به نیروهای مشترک در ویدیویی شامل درگیری‌های میان دو طرف و اظهارات سرهنگ عبدالوهاب الفقیه فرمانده تیپ یکم گارد جمهوری را انتشار داد که در آن به اقدامات حوثی‌ها در نقض آتش‌بس اعلام شده اشاره و تاکید کرد که همه تلاش‌های شبه‌نظامیان برای نفوذ به مناطق آزاد شده محکوم به شکست است و تنها تلفات آنها را افزایش خواهد داد.

پس از ناکامی حوثی‌ها در نفوذ به الحدیده در بخش الجاح نیز عناصر حوثی که از سوی حسینیه برای نفوذ تلاش می‌کردند شکست خورده و شماری کشته و مجروح داده و تعدادی دیگر با به فرار گذاشتند.

در شهرستان حیس در جنوب الحدیده در غرب یمن نیز تعدادی از عناصر شبه‌نظامی کودتاگر حوثی پس از ناکامی در نفوذ به خطوط تماس و متواری شدن در میدان مین بدون نقشه‌ای که خودشان قبلا کار گذاشته بودند، گرفتار و کشته شدند.

بنا به اطلاعات وارده عناصر شبه نظامی حوثی در میدان مینی که خودشان کارگذاشته‌اند گرفتار شده که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از آنها شد.

از سویی یگان‌های مهندسی وابسته به نیروهای مشترک مین‌ها و بمب‌هایی را که توسط سیل‌های باران در جنوب الحدیده برده شده است را تفکیک و خنثی کردند.

یگان‌های مهندسی همچنین ده‌ها مین، بمب و تله انفجاری کارگذاشته شده توسط شبه نظامیان حوثی در شهرستان حیس را که در روزهای اخیر با آب سیل برده شده است را تفکیک و خنثی کردند.