ترکیه پهپادها و سلاح‌های پیشرفته‌ای در اختیار الوفاق لیبی قرار می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع «العربیه» شامگاه جمعه 7 اوت 2020 اعلام کردند ترکیه 4 پهپاد و سلاح‌های پیشرفته به تشکیلات الوفاق لیبی تحویل داده است.

این منابع همچنین تاکید کردند که یک هواپیمای باربری ترکیه پایگاه هوایی الوطیه را به مقصد ترکیه ترک کرده است.

بنا به این منابع هواپیماهای ترکیه معمولا محموله‌هایشان و همچنین مزدوران اعزامی از ترکیه را در پایگاه هوایی الوطیه در غرب لیبی تخلیه می‌کنند.

دیدبان حقوق بشر سوریه پنج‌شنبه اعلام کرد که دولت ترکیه گروه جدیدی از مزدوران اعزامی از سوی گروههای مسلح سوری وابسته به آنکارا را به خاک لیبی انتقال داده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه انتقال مزدوران تحت الحمایه ترکیه از سوریه به لیبی را جهت مشارکت در جنگ در کنار تشکیلات الوفاق به رهبری فایز السراج دانست و گفت که تنها در هفته جاری نزدیک به 300 تن از پیکارجویان از گروههای مسلح «سلطان مراد، تیپ حمزه و سلطان سلیمان شاه» برای جنگ به لیبی منتقل شده‌اند.

طبق آمارهای ارائه شده از سوی دیدبان حقوق بشر سوریه تعداد جنگجویان مزدور سوری که تاکنون تحت الحمایه ترکیه به لیبی اعزام شده‌اند به نزدیک به 17300 نفر می‌رسد که از جمله آنها 350 نفر زیر سن 18 سال هستند.

دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین افزود که نزدیک به 6 هزار مزدور سوری اعزام شده به لیبی پس از پایان یافتن قراردادهایشان و دریافت دستمزدهایشان به سوریه بازگشتند.

دیدبان حقوق بشر سوریه چند روز پیش نیز اعلام کرد که ترکیه همچنان به انتقال مزدوران به لیبی ادامه می‌دهد و اشاره کرد که 10 هزار نفر از تندروها طی ماههای گذشته به لیبی انتقال داده شده‌اند.

ترکیه از سوی بسیاری از مردم لیبی متهم است که تعدادی از تندروهای لیبیایی فراری را در خاک خود پناه داده و از گروههای وابسته به اخوان المسلمین حمایت مالی می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم