وزیر بهداشت لبنان اعلام کرد: کشور نیاز به اعلام وضعیت فوق العاده بهداشتی دارد

تعداد کشته شدگان به بیش از 63 تن و زخمی ها به بیش از 3000 تن رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی بروز انفجار مهیب عصر سه شنبه 4 اوت در بندر بیروت که در که به گفته منابع داخلی لبنان از شدیتی بر ابر با زمین لرزه ای به قدرت 4.5 ریشتر برخوردار بود، خرابی های بسیار عمده در مراکز و ساختمان های اطارف منطقه انفجار تا شعاع 2 کیلومتری رخ داد به طوریکه بیمارستان آمریکایی بیروت در غرب بیروت نیز در اثر این انفجار آسیب دیده است.

حمد حسن وزیر بهداشت لبنان با حضور در بیمارستان دانشگاه آمریکایی بیروت ضمن دلداری دادن به خانواده جان باختگان و زخمی ها، اعلام داشت که تمامی هزینه های پذیرش زخمی‌های این حادثه در کلیه بیمارستان‌های بیروت بر عهده وزارت بهداشت است.

به گفته وزیر بهداشت لبنان وضعیت پس از انفجار و آسیب دیدگی بسیاری از تجهیزات پزشکی بیمارستان‌های اطراف محل انفجار به حدی است که لبنان نیاز به کمک‌های فوری در عرصه تجهیزات پزشکی دارد و با توجه به زیان های ناشی از این حادثه و همچنین وضعیت بد شیوع کرونا که در چند روز گذشته به شدت روند تصاعدی به خود گرفته؛ لبناننیاز دارد تا وضعیت فوق الهاده بهداشتی در آن اعلام گردد.

این در حالی است که به گفته وی شمار کشته شدگان این انفجار دستکم بیش از 50 نفر و زخمی‌های بالای 400 تن هستند و شماری نیز مفقود شده اند که اطلاعی از وضع آن ها در دست نیست.

این در حالی است که بسیاری از هتل‌های بیروت آمادگی خود را برای تبدیل شدن به محل بستری زخمی‌ها و استقرار کادر پزشکی برای رسیدگی به حال آنها اعلام کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید