حجاج بیت‌الله الحرام با «طواف وداع» حج 2020 را به پایان می‌برند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

حجاج به بیت الله الحرام از روز یکشنبه 2 اوت 2020 ضمن رعایت تدابیر و پروتکل‌های بهداشتی رفتن به خانه خدا را آغاز کرده تا در آنجا با به جای آوردن «طواف الوداع» مراسم حج امسال را به پایان ببرند.

طواف الوداع آخرین آیین‌ عبادی پس از پایان یافتن مناسک حج است که هر حج‌گزار برای وداع با بیت الله الحرام با هفت دور طواف انجام می‌دهد.

ریاست امور حرمین با رهنمودها و نظارت بر اجرای تدابیر پیشگیرانه و پروتکل‌های بهداشتی از حجاج استقبال کرده تا ضمن حرکت در مسیرهای امن از پیش تعیین شده با رعایت فاصله‌گذاری‌ها مراسم حج را به طور ایمن و سلامت با انجام مرحله «طواف الوداع» به پایان ببرند.

در همین راستا سرلشکر یحیی بن عبدالرحمن العقیل فرمانده نیروهای ویژه محافظت از امنیت مسجد الحرام بر تدارکات و آمادگی‌های کامل در مسجد الحرام جهت استقبال از حجاج بیت‌ الله الحرام برای انجام طواف وداع تاکید کرد.

العقیل در اظهاراتی به خبرگزاری رسمی سعودی (واس) گفت از زمان آمدن حجاج بیت‌ الله الحرام به مکه مکرمه تا مرحله پایانی طواف الوداع تلاش می‌شود تا همچنان طبق دستورالعمل‌ها، تدابیر پیشگیرانه و پروتکل‌های بهداشتی حج موسم امسال با موفقیت به پایان برسد.

او همچنین گفت ترتیبی اتخاذ شده تا ورود حجاج طبق مسیرها و از درهای معینی صورت گیرد تا به صحن طواف وارد و طبق مسیرهای مشخصی توزیع شده تا بتوانند به طور دسته جمعی طواف الوداع را انجام دهند.

از سویی وزارت بهداشت سعودی یکشنبه با اعلام این که 1357 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این پادشاهی به ثبت رسیده است، تاکید کرد که هیچ‌گونه مورد ابتلا به ویروس کرونا در مشاعر مقدسه ثبت نشده است.
این وزارتخانه همچنین از بهبود 2533 مورد مبتلا به کرونا خبر داده که با این وجود تعداد کل بهبود یافتگان از بیماری ویروس جدید کرونا در سعودی به 240,081 مورد رسیده است.

سازمان جهانی بهداشت پیش‌تر از تدابیر ویژه اتخاذ شده از سوی پادشاهی عربی سعودی در موسم حج 2020 برای محافظت از سلامت حجاج و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا تجلیل کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم