الکاظمی 6 ژوئن سال آینده را موعد برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام عراق اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق جمعه 31 ژوئیه 2020 روز 6 ژوئن سال 2021 را به عنوان موعد برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در کشورش اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق با بیان این که هدف او از زمان تصدی مقام نخست وزیری در عراق نجات کشورش از هرج و مرج بوده است، افزود که کشمکش‌های داخلی و بین‌المللی امنیت عراق و آینده مردم این کشور را تهدید می‌کند و او شخصا از زمان تشکیل دولت جدید عراق در معرض حمله‌ بوده است.

الکاظمی درباره برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در کشورش گفت « برای انتخاباتی آزاد که نتیجه آن پارلمانی برای تشکیل دولت منعکس کننده اراده مردم باشد، تلاش می‌کنیم»، و در همین راستا انتخابات پارلمانی زودهنگام به همین منظور در 6 ژوئن سال 2021 برگزار خواهد شد.

الکاظمی همچنین از مردم عراق خواست تا برای تغییر چشم‌انداز سیاسی کشورشان در انتخابات آینده شرکت کنند.
او گفت در حالی که اوضاع در عراق رو به وخامت است دولت کشورش برای کاستن از بحران تلاش می‌کند.

او همچنین تاکید کرد که بدون بازگرداندن نقش دولت راهکاری برای برون‌رفت از بحران‌ها وجود نخواهد داشت.
الکاظمی اعلام کرد که کمپین کنترل گذرگاه‌های مرزی که اخیرا در کشورش به مورد اجرا گذاشته شده دلیلی بر تلاش برای بازگرداندن حاکمیت عراق است.

نخست وزیر عراق در ادامه گفت که انجام اصلاحات در عراق مناسب حال سودجویان و اصحاب منافع نخواهد بود.
الکاظمی با بیان این‌ که پس از 72 ساعت عاملان کشتن تظاهرکنندگان شناسایی شده‌اند، تاکید کرد که دولت از تحقیق عدالت درباره خون‌هایی که در تظاهرات ریخته شده کوتاه نخواهد آمد.

او در ادامه نیز گفت که به سلاح‌های خارج از کنترل اجازه داده نخواهد شد اراده مردم عراق را مصادره کنند.

از اکتبر گذشته استان‌های وسط و جنوب عراق به همراه بغداد پایتخت این کشور شاهد برگزاری تظاهرات اعتراض‌آمیزی بود که اخیرا و در پی ناکارآمدی خدمات و قطعی‌های مکرر جریان برق همزمان با موج گرمای شدید تابستان بر شدت این اعتراضات در این کشور افزوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم