تاکید وزیران خارجه سعودی و بحرین بر اهمیت آتش‌بس در لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه پنج‌شنبه 30 ژوئیه 2020 به همراه عبداللطیف الزیانی وزیر خارجه پادشاهی بحرین بر اهمیت توقف آتش‌بس در لیبی تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) طی گفتگوی تلفنی میان دو وزیر سعودی و بحرینی روابط قوی میان دو کشور برادر و راه‌کارهای تقویت و توسعه همکاری‌ مشترک در تمامی زمینه‌ها و در خدمت به منافع مشترک دو کشور و دو ملت برادر بحث و بررسی شد.

شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی و عبداللطیف الزیانی وزیر خارجه بحرین همچنین ضرورت تقویت هماهنگی‌های مشترک در مقابله با مسائل منطقه‌ای مختلف و در مقدمه آن درگیری‌های دایر در لیبی، را بررسی و بر اهمیت آتش‌بس و دست‌یابی به راه حلی سیاسی که اتحاد لیبی، حاکمیت و یکپارچگی آن و خواسته‌های مردم این کشور شامل برقراری امنیت، صلح و توسعه را محقق کند، تاکید کردند.

وزیر خارجه بحرین در این تماس تلفنی تلاش‌های چشمگیر صورت گرفته از سوی سعودی برای مقابله با چالش‌هایی که امنیت ملی عربی و منافع عالی امت عرب را تهدید می‌کند را با ارزش خواند.

عبداللطیف الزیانی در این راستا همچنین تلاش‌هایی که شاهزاده فیصل بن فرحان برای هماهنگی با کشورهای عربی و در سطح‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای متوقف ساختن مداخله‌جویی‌های نیروهای منطقه‌ای در امور داخلی کشورهای عربی و مقابله با خطر سازمان‌های تروریستی تندرو و حامیان آن و همچنین اقدام برای حفظ امنیت و ثبات در منطقه انجام می‌دهد را تحسین کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید