خبرهای ضد و نقیض از ترور نافرجام جواد نصرالله فرزند حسن نصرالله در بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک روزنامه کویتی روز چهارشنبه 29 ژوئیه گزارش داد که جواد نصرالله فرزند حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان، هفته‌ها پیش در پایتخت عراق ، بغداد مورد حمله مسلحانه قرار گرفت و جان سالم بدر برد.

روزنامه كويتی «الجریده» این خبر را به نقل از یک منبع در «نيروی سپاه قدس» که خواست نامش فاش نشود، نشر داده است.

طبق این گزارش جواد نصرالله فرزند حسن نصرالله دبيركل حزب الله لبنان ظاهراً زمانی که كاروانش در منطقه جادریه بغداد در حال حرکت بود از سوی عده‌ای مسلح که با خودرو یی او را تعقیب می‌کردند، کاروانش هدف تیراندازی قرار گرفت.

این روزنامه نوشت، جواد نصرالله که قبلاً چنین نقش‌های سیاسی ایفا نکرده بود، سه هفته پیش به تهران سفر کرده بود. او پیام ویژه‌ای از پدرش به علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران منتقل می‌کرد.

این روزنامه افزود:« اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس، از حسن نصرالله خواسته است که به دلیل مسائل امنیتی و اطلاعاتی و حملات الکترونی آمریکا و اسرائیل، پیام های حساس به رهبری ایران منتقل نکند، مگر از طریق افرادی که به آنها اعتماد کامل دارد».

روزنامه کویتی چیزی درباره محتوای نامه نصرالله به علی خامنه‌ای ننوشته اما یادآوری کرده که او پس از سفر به ایران وارد عراق شده و با تعدادی از مسئولان وابسته به تهران دیدار کرده است.

جواد نصرالله فرمانده برجسته یکی از یگان‌های ویژه حزب الله لبنان به شمار می‌رود که در جنگ سوریه شرکت فعالی داشته است.

در نوامبر سال گذشته، وزارت امور خارجه آمریكا جواد حسن نصرالله را در لیست تروریست‌های جهان قرار داد.

جواد حسن نصرالله 30 ساله، دارای 4 فرزند و در حومه جنوبی لبنان مقیم است. او فرزند دوم حسن نصرالله پس از برادر بزرگترش هادی که در سال 1997 در درگیری با ارتش اسرائیل در جنوب لبنان کشته شد. او دو برادر دیگر به نام‌های محمدعلی و محمد مهدی و یک خواهر به نام زینب که متاهل است و در حوزه‌های علمیه ایران درس می‌خواند، دارد.

پس ار انتشار این خبر جواد نصرالله در توییتر نوشت، خبر تلاش برای ترور نافرجام او در بغداد حقیقت ندارد. در واقع چنین اخباری از سوی اذناب و ایادی آمریکا اشاعه می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید