الاریانی: سیاست‌های قطر در یمن با کودتای شبه‌نظامیان حوثی همخوانی دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن شامگاه جمعه 24 ژوئیه 2020 اعلام کرد که سیاست‌های قطر در قبال بحران یمن در همخوانی با کودتای شبه‌نظامیان حوثی است.

به گزارش العربیه معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن شامگاه جمعه در شبکه «توئیتر» نوشت که سیاست‌های قطر به مسئله ملی و منافع مردم یمن ضربه می‌زند».

الاریانی در ادامه گفت که «قطر تریبون‌هایی رسانه‌ای را برای توهین به دولت یمن ایجاد کرده است».
افزون بر این الاریانی گفت که «قطر برای جدایی انداختن میان جبهه ملی و مشغول کردن اذهان عمومی به بحران‌های جانبی تلاش می‌کند».

او همچنین از این‌که قطر از چالش‌ها و مسائلی که عرب‌ها با آن مواجه هستند، فاصله گرفته، ابراز تاسف کرد.

توطئه‌گری سیاسی

الاریانی همچنین تاکید کرد که قطر از باب توطئه‌گری سیاسی خدماتی مجانی را در اختیار رژیم ایران قرار می‌دهد.

الاریانی همچنین از قطر خواست تا سیاست‌هایش را مورد بازبینی قرار داده و از سوء استفاده از بحران یمن در راستای توطئه‌گری‌هایش بپرهیزد.

شایان ذکر است معین عبدالملک نخست وزیر یمن پیش‌تر قطر را به تلاش برای ایجاد هرج و مرج در کشورش متهم کرده بود.

او در این‌باره توضیح داد که « دوحه از خیلی وقت پیش با اموال، سلاح، رسانه‌ها و روابطش از شبه‌نظامیان حوثی حمایت کرده و در جهت بر هم زدن ثبات در یمن تلاش کرده است».

معین عبدالملک سه‌شنبه در گفتگو با خبرگزاری رسمی الشرق الاوسط مصر گفت از زمانی که کشورهای خلیجی دوحه را تحریم کرد‌ند سیاست قطر روند آشکاری را در پیش گرفته و حمایت‌های قطر از شبه‌نظامیان حوثی علنی‌تر شده است و افزون بر آن اکنون در راستای تضعیف دولت قانونی یمن و ناکام گذاشتن تلاش‌ها جهت بازپس‌گیری ساختارهای دولتی گام بر می‌دارد.

او گفت که قطر در این راستا کانون‌های تنش را در استان‌های مختلف یمن به وجود آورده و ضمن حمایت مالی از تنش‌ها، در راستای سیاست خرابکارانه‌اش در این رابطه اقدام به راه‌اندازی کمپین‌هایی برای بدنام کردن دولت قانونی یمن کرده‌ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید