حمله اسرائیل به اتاق عملیات سپاه در سوریه و کشته شدن یک فرمانده ایرانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، در جدیدترین موج ضربات اسرائیلی که شامگاه دوشنبه به وقوع پیوست، سایت‌های نیروهای رژیم سوریه و شبه‌نظامیان ایرانی در پایتخت دمشق هدف موشک قرار گرفت که در این حملات یک فرمانده نظامی ایرانی نیز در پی حمله به اتاق عملیات مشترک سپاه و حزب‌الله کشته شده است.

بر اساس این گزارش صدای انفجارهای شدید همزمان با شلیک پدافند هوایی رژیم سوریه به گوش رسید.

دیدبان حقوق بشر سوریه در ادامه افزود كه چندین موشک اسرائیلی به منطقه جنوب و جنوب غربی پایتخت دمشق اصابت كرد بدون آنكه پدافند هوایی رژیم سوریه قادر به انهدام این موشک‌ها شود.

دیدبان اضافه کرد که پدافند هوای سوریه از سه ناحیه ازرع، سویدا و قنیطره در جنوب دمشق به سوی پرتاب‌های اسرائیلی شلیک می‌کردند.

خبرنگار العربیه اعلام کرد که طی حملات دیگری به درعا و قنیطره در جنوب سوریه رخ داده که منجر به مصدومیت‌هایی شده است.

به گفته این خبرنگار هلیکوپترهای اسرائیلی در این حملات شرکت داشتند و توضیح داد که حمله اسرائیل مواضع نیروهای ایرانی و سامانه‌های پدافند هوایی رزیم سوریه در جنوب پایتخت سوریه را هدف قرار دادند.

حمله به اتاق عملیات سپاه و کشته شدن یک فرمانده ایرانی

همچنین خبرهایی درباره کشته شدن یک فرمانده نظامی ایرانی که به احتمال قوی از نیروهای سپاه پاسداران در پی حملات اسرائیل به سوریه، دریافت شد.

به گزارش برخی منابع: «یورش اسرائیل یک اتاق عملیات نظامیان ایرانی و شبه‌نظامیان حزب‌الله را در سوریه هدف قرار داد.»

در همین حال، ساکنان محلی از شنیدن انفجارهای بسیار شدید در پایتخت دمشق خبر دادند.

همچنین رسانه های وابسته به رژیم سوریه ویدئویی از لحظه شلیک پدافند هوای در دمشق پخش کردند.

منابع دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام كردند كه انفجارها آنقدر شدید بود که منجر به وارد شدن خسارت‌های مادی به خانه‌های شهروندان دور از محل انفجارها شده است.

قابل توجه است که اسرائیل به تازگی چندین حمله به مواضع ایران و شبه‌نظامیان وابسته را در سوریه آغاز کرده بود که آخرین آن در ژوئن گذشته صورت گرفت و طی آن بمباران‌های اسرائیلی مناطقی را در شرق و جنوب شرقی این کشور هدف قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید