تظاهرکنندگان معترض تونسی یک ایستگاه پمپاژ نفت در جنوب این کشور را تعطیل کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تظاهرکنندگان تونسی شامگاه پنج‌شنبه 16 ژوئیه 2020 و در ادامه اعتراض‌های مستمر برای مطالبه فرصت‌های شغلی و حقوق‌ منطقه‌ایشان از روند توسعه در این کشور فعالیت ایستگاه اصلی جمع‌آوری و تقویت فشار نفت در صحرای تطاوین واقع در جنوبی‌ترین استان این کشور را تعطیل کردند.

به گزارش خبرنگار العربیه به نقل از رسانه‌های محلی تونس علی‌رغم تلاش‌های ارتش تونس برای محافظت از تاسیسات انرژی در این کشور تظاهرکنندگان معترض در جنوب این کشور این ایستگاه تقویت فشار نفت که در منطقه «الکامور»، محل فعالیت شرکت‌های داخلی و خارجی در زمینه انرژی واقع است را به تعطیلی کشاندند.

تظاهرکنندگان در جنوب تونس در پی این اقدام خواستار اجرایی شدن توافقی شدند که در سال 2017 میان مردم محلی و دولت این کشور به امضا رسیده که به موجب آن می‌بایست 1500 نفر از اهالی منطقه در شرکت‌های نفتی فعال در منطقه به کار گرفته شوند و علاوه بر آن 500 نفر از ساکنان منطقه در شرکت‌های فعال در زمینه محیط زیست و باغبانی گمارده و نیز سالانه مبلغ 80 میلیون دینار تونسی (نزدیک به 32 میلیون دلار) برای توسعه استان تطاوین هزینه شود.

طارق الحداد رهبر گروه هماهنگ کننده تحصن کنندگان الکامور در ویدیو ضبط شده گفت که هدف اصلی معترضان بستن ایستگاه پمپاژ نفت نیست بلکه راه حلی اضطراری و اقدامی جهت فشار آوردن برای تحقق یافتن خواسته اهالی منطقه است.

الحداد گفت این ایستگاه تقویت فشار نفت تنها پس از اجرایی شدن توافق امضا شده میان مردم و دولت فعالیت مجدد خود را آغاز خواهد کرد.

تا پیش از امتداد اعتراض‌های مردمی به منطقه الکامور جایی که صدها تن از جوانان خشمگین تونسی در نزدیکی ایستگاه‌های تقویت فشار نفت خیمه‌هایشان را برپا کرده‌اند، تظاهرات در استان تطاوین در جنوب تونس از هفته‌ها پیش آغاز شده و معترضان خواستار عملی شدن تعهدات دولت در قبال خواسته‌های معیشتی، عمرانی و توسعه‌ای مردم منطقه شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید