تاکید بر مخالفت مصر و سعودی با دخالت‌ خارجی در لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سامح شکری وزیر خارجه جمهوری عربی مصر پنج‌شنبه 16ژوئیه 2020 تماسی تلفنی از شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی دریافت کرد که در آن دو طرف ضمن بررسی زمینه‌های همکاری‌های دوجانبه و رایزنی درباره مهمترین مسائل دارای اهتمام مشترک و از جمله مهمترین آنها بحران لیبی بر مخالفت کشورهایشان با دخالت‌ خارجی در این لیبی تاکید کردند.

به گزارش العربیه احمد حافظ سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر اظهار داشت که تماس تلفنی میان وزیران خارجه دو کشور شامل تاکید دو طرف بر همبستگی و حمایت متقابل مصر و سعودی در رویارویی با چالش‌ها و مقابله با هر آنچه امنیت و ثبات‌‌ این دو کشور را تهدید می‌کند، شد.

احمد حافظ گفت وزیران خارجه دو کشور همچنین تاکید کردند چالش‌های بزرگی که منطقه با آن مواجه است ضرورت اقدام هر چه بیشتر برای ادامه هماهنگی‌های میان دو کشور و به ویژه در مقابله با تهدیدهای ناشی از حضور و دخالت‌ بیگانه در امور تعدادی از کشورهای عربی را می‌طلبد.

احمد حافظ همچنین افزود که وزیران خارجه مصر و سعودی بر اهمیت دستیابی به راه حلی فراگیر برای بحران لیبی که وحدت لیبی و امنیت منطقه‌ای این کشور را حفظ و زمینه را برای برقراری مجدد امنیت و ثبات در این کشور فراهم سازد، تاکید کردند.

او افزود که وزیران خارجه مصر و سعودی همچنین ضمن اعلام مخالفت با دخالت‌ خارجی که در استقرار گروههای شبه‌نظامی نقش دارد، بر ضرورت اقدام قاطعانه‌ برای مقابله با انتقال پیکارجویان خارجی و در راستای حمایت از تلاش‌ها جهت دستیابی به راه حلی سیاسی برای بحران با استناد به اعلامیه قاهره و در چارچوب اهدافی که در روند برلین درباره آنها توافق حاصل شده است، تاکید کردند.

سخنگوی وزارت خارجه مصر در پایان اظهاراتش با اشاره به این‌که تماس تلفنی میان وزیران خارجه مصر و سعودی به بررسی مواضع دو کشور درباره مهمترین تحولات چشم‌انداز منطقه‌ای و از جمله آن آخرین تحولات مربوط به مسأله فلسطین و اوضاع در یمن و سوریه پرداخته، گفت که وزیران خارجه دو کشور بر ضرورت ادامه رایزنی‌ها و تبادل دیدگاهها درباره بحران‌های کنونی جهت تحقق امنیت و ثبات در منطقه توافق کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید