در پی نگرانی از رسوایی؛ فرمانده ناظر بر عملیات‌ مین‌گذاری حوثی‌ها به قتل رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی هراس از رسوا شدن، شبه‌نظامیان حوثی جمعه 10 ژوئيه 2020 فرمانده ناظر بر عملیات‌ مین‌گذاری‌شان در استان الحدیده را به قتل رساندند.

به گزارش العربیه، در راستای تنش‌های بینی و اختلافات داخلی در میان عناصر شبه‌نظامی حوثی، این گروه شبه‌نظامی کودتاگر برای فرار از رسوایی‌، اقدام به قتل فرمانده ناظر بر عملیات‌ مین‌گذاری‌شان در استان الحدیده در غرب یمن کردند.

ستاد تبلیغات جنگ نیروهای مشترک اظهار داشت که شبه‌نظامیان حوثی در پی اختلافی که میان آنها ایجاد شده ، پنج‌شنبه در کمینی اقدام به قتل محمد سلیمان حمران، فرمانده ناظر بر عملیات‌های مین‌گذاری و بمب‌گذاری‌شان در ساحل غربی یمن کردند.

بنا به گزارش نیروهای مشترک قتل محمد سلیمان فرمانده ناظر بر عملیات‌ مین‌گذاری و بمب‌گذاری حوثی‌ها در پی اختلافات میان‌ او و دیگر فرماندهان میدانی حوثی و با انگیزه از بین‌ بردن هر گونه اطلاعاتی درباره اماکن و نقشه‌هایی است که مناطق مین‌گذاری شده و بمب‌گذاری شده‌ای را مشخص می‌کند که محمد سلیمان بر عملیات کارگذاشتن آنها نظارت داشت.

همچنین کشتن محمد سلیمان حمران فرمانده ناظر حوثی در راستای مانع تراشی‌های این گروه شبه‌نظامی به منظور عدم پایبندی به تعهداتشان به مفاد توافق استکهلم است که این گروه را به پاکسازی مین‌های منطقه الحدیده ملزم کرده است.

بستن راه‌ها در پی قتل فرمانده حوثی

به گزارش منابع یمنی قتل محمد سلیمان حمران فرمانده حوثی ناظر بر عملیات‌ مین‌گذاری و بمب‌گذاری در استان ساحلی الحدیده باعث بروز و تشدید تنش‌های جدیدی میان عناصر شبه‌نظامی حوثی در منطقه ساحل غربی و قطع برخی راه‌های ارتباطی در استان الحدیده شده است.

این در حالی است که با افزایش تلفات جانی و خسارت‌های مادی متوالی و همچنین ابراز تردیدهای متقابل درباره وجود نفوذی‌هایی در میان صفوف‌ حوثی‌ها، بر میزان تنش‌ها میان عناصر این گروه شبه‌نظامی کودتاگر در منطقه ساحل غربی یمن افزوده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید