وزیر انرژی لبنان: درحال حاضر برنامه ای برای خرید نفت از ایران نداریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پی پیشنهاد حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان به دولت این کشور برای خرید فرآورده‌های نفتی از ایران، ريمون غجر، وزیر انرژی لبنان روز پنجشنبه 9 ژوئیه گفت که بیروت در حال حاضر برنامه‌ای برای این کار ندارد.

وزیر انرژی لبنان در خصوص خرید سوخت این کشور گفته است: «در حال حاضر برنامه‌ای برای مذاکره با ایران در خصوص واردات سوخت نداریم و مذاکرات فعلی با عراق در جریان است».

نصرالله، سه‌شنبه گذشته گفته بود «مذاکراتی در آرامش» با دولت بیروت آغاز شده تا پیشنهاد خرید مشتقات نفتی و بنزین از ایران با لیر لبنانی را بررسی کند زیرا می‌تواند فشار بر ذخایر ارزی لبنان را کم کند.

شایان توجه است که لبنان درحال دست و پنجه نرم کردن با بحران اقتصادی شدیدی است که در دهه اخیر بی‌سابقه بوده است تا جایی که ارزش لیره، واحد پول لبنان، از مهر سال گذشته تا حال، 80 درصد کاهش یافته و سوخت کمیاب شده است.

مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا نیز دو روز پیش با اشاره به گفته های نصرالله تاکید کرد: چنین چیزی غیرقابل قبول است و هر اقدامی بتوانیم انجام می‌دهیم تا فروش نفت ایران متوقف شود.

وزیر خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد نمی‌گذاریم نظام ایران «به عنوان بزرگ‌ترین حکومت حامی تروریسم در جهان» نفت بفروشد و پولش در اختیار حزب‌الله قرار گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید