تاکید سعودی بر اهمیت نامزدی محمد التویجری برای مدیرکلی سازمان جهانی تجارت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه پادشاهی عربی سعودی پنج‌شنبه 9 ژوئیه 2020 تاکید کرد که نامزد کردن محمد بن مزید التویجری، مشاور دربار پادشاهی سعودی برای تصدی پست مدیر کلی سازمان تجارت جهانی با توجه به اهمیتی است که این پادشاهی برای سازمان تجارت جهانی و نقش فعال آن قائل بوده و بر آن تاکید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه سعودی بر اصرار پادشاهی عربی سعودی برای تحقق اهداف سازمان تجارت جهانی و تاثیر نتایج آن بر (اوضاع) همه کشورهای عضو تاکید کرد.

الجبیر همچنین تاکید کرد محمد التویجری که از سوی پادشاهی عربی سعودی برای تصدی پست مدیر کلی سازمان تجارت جهانی نامزد شده برای خدمت به اهداف این سازمان که هماهنگ با دیدگاه سعودی برای اقتصاد جهان و در راستای اهداف ریاض و شرکایش برای توسعه و شکوفایی آن است تلاش و فعالیت خواهد کرد.

پادشاهی عربی سعودی چهارشنبه از نامزدی محمد بن مزید التویجری مشاور دربار و وزیر سابق اقتصاد و برنامه‌ریزی این کشور برای تصدی پست مدیر کلی سازمان تجارت جهانی خبر داده بود.

در مرحله کنونی نامزدی التویجری برای پست مدیر کلی سازمان تجارت جهانی در حالی صورت می‌گیرد که جهان با تغییرات بزرگی در ساختار تجارت مواجه است.

نامزدی التویجری به نمایندگی از سعودی همچنین با توجه به احساس مسئولیت این کشور در سایه ریاست کنونی‌اش بر گروه 20 انجام می‌شود که هدف ادامه تلاش‌های بین‌المللی جهت توسعه فعالیت‌های سازمان تجارت جهانی و ایجاد دیدگاهی راهبری نزد همه کشورهای عضو گروه 20 به منظور تقویت نقش پر اهمیت تجارت در بهبود رشد اقتصادی و تحقق توسعه پایدار را دنبال می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید