سعودی: با هر گونه دخالت در امور کشورهای عربی مخالفیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی روز دوشنبه 6 ژوئیه 2020 تاکید کرد که کشورش با هر گونه دخالتی که ثبات منطقه را تهدید کند مخالف است و دخالت در امور کشورهای عربی را نمی‌پذیرد.

به گزارش خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی سعودی در نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو کارگروه عربی-چینی که به میزبانی اردن برگزار شد، وزیر امور خارجه سعودی تاکید کرد که این کشور از یکپارچگی و حاکمیت ملی کشورهای عربی حمایت کرده و با دخالت در امور داخلی این کشورها مخالف است.

شاهزاده فیصل بن فرحان گفت: «سعودی با دخالت‌های منطقه‌ای در امور داخلی کشورهای عربی مخالف است... این دخالت‌ها نقشی تخریبی داشته و به حمایت از گروه‌های تروریستی مسلح و دامن زدن به اختلافات فرقه‌ای و نژادی منجر می‌شود. جامعه جهانی باید به شکل جدی در مقابل این دخالت‌ها بایستد.»

او همچنین بر حمایت کشورهای عربی از حاکمیت ملی و یکپارچگی ارضی و اتحاد چین تاکید و از مواضع چین در زمینه حمایت از حقوق ملت فلسطین و روند صلح عربی و راه‌حل دو دولت و همچنین از مواضع چین در زمینه تایید احترام به استقلال و حاکمیت ملی و عدم دخالت در امور داخلی دیگر کشورها قدردانی کرد.»

وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی در ادامه افزود: «ما به اندیشه‌های شی جین بینگ، رئیس‌جمهوری چین که سرنوشت مشترکی برای بشریت قائل است، و همچنین به ابتکار بلندپروازانه‌ای که می‌تواند سطوح بسیار بالایی از همکاری، توسعه و منافع مشترک را به همراه بیاورد، با احترام می‌نگریم.»

او گفت که سعودی و جمهوری خلق چین روابط دوستانه‌ای دارند که در همه زمینه‌ها در حال توسعه است و همکاری‌های استراتژیک گسترده‌ای ایجاد می‌کند. چین بزرگترین شریک تجاری سعودی است و 13 درصد مجموع صادرات سعودی به این کشور و 15 درصد واردات سعودی از این کشور است. هر دو کشور در گروه 20 مواضع مشابهی دارند و به همکاری‌های همه جانبه و مشارکت در روند توسعه پایدار ایمان دارند.

وزیر امور خارجه سعودی گفت که نشست امروز یک گام اضافی در زمینه همکاری‌های عربی و چینی است و سعودی به زودی میزبان نشست دیگری از این کارگروه خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید