یمن خواستار نشست ویژه شورای امنیت درباره نفتکش «صافر» شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت قانونی یمن شامگاه جمعه 3 ژوئن 2020 خواستار برگزاری نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل درباره نفتکش «صافر» شد که از سال 2014 تاکنون تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی در آب‌های دریای سرخ مقابل سواحل یمن بدون عملیات تعمیر و نگهداری شناور و معلق مانده است.

نفتکش صافر که 5 سال است در پی مخالفت شبه‌نظامیان حوثی بدون تعمیر و نگهداری مانده اکنون عنوان «بمب ساعتی» لقب گرفته و هر لحظه ممکن است دچار حادثه‌ای شده و منطقه و جهان را با فاجعه‌ای زیست محیطی مواجه سازد.

در همین راستا محمد الحضرمی وزیر خارجه یمن شامگاه جمعه در نامه‌ای به کریستوف هویسجن نماینده آلمان که کشورش ریاست دوره‌ای شورای امنیت را بر عهده دارد، خواستار آن شد تا نظر به بسیار خطرناک بودن موضوع به مسأله نفتکش صافر به عنوان مسأله‌ای بسیار ضروری به طور جداگانه و فارغ از دیگر مسائل پرداخته شده و ضمن فشار بر حوثی‌ها تدابیر لازم و قاطعانه‌ای در این خصوص اتخاذ شود.

محمد الحضرمی همچنین خواستار آن شد تا این مسأله مهم و حیاتی در جلسه ویژه‌ای در شورای امنیت بررسی شود تا بدون قید و شرط به تیم فنی سازمان ملل اجازه رسیدگی به این نفتکش داده شده تا از وقوع بزرگترین فاجعه زیست محیطی در منطقه و جهان جلوگیری شود.

نفتکش صافر که عنوان «بمب ساعتی» لقب گرفته از سال 2014 تا کنون بدون عملیات تعمیر و نگهداری در 7 کیلومتری بندر رأس عیسی شهر الحدیده که تحت کنترل حوثی‌ها است همچنان شناور، معلق و بلاتکلیف مانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید