فرمانده شبه نظامیان النجباء عراق: روزهای خطرناکی در پیش است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

اکرم الکعبی، فرمانده شبه‌نظامیان النجباء عراق که از گروه‌های نزدیک به ایران به شمار می‌رود، در ادامه انتقادات گسترده‌ گروه‌های هوادار ایران از مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق تهدید کرد که روزهای خطرناکی در پیش است.

در پی دستگیری 14 پیکارجوی حزب‌الله عراق به همراه چندین فروند موشک آماده شلیک، نخست‌وزیر عراق به شدت از سوی شبه‌نظامیان شیعه عراق مورد انتقاد قرار گرفت و خائن نامیده شد. اکرم الکعبی تهدید کرد که روزهای خطرناکی پیش روی عراق است. پیش از او قیس الخزعلی، رهبر پیکارجویان مسلح عصائب اهل الحق عراق تهدید کرده بود کشور را به آشوب می‌کشد.

اکرم الکعبی در توئیتی به طور تلویحی مصطفی الکاظمی و سازمان مبارزه با تروریسم عراق را دست‌نشانده و خائن خواند و از اقداماتی که آنها را «مقاومت در برابر دست‌نشاندگان و خائنان» توصیف کرد، خبر داد.

او در صفحه توئیترش نوشت: «اوضاع دارد به سمت خطرناک‌تری می‌رود. اشغالگران نمی‌خواهند از کشور بیرون روند و دست‌نشاندگان فرومایه‌شان را برای خیانت و سرنگونی مقاومت تحریک می‌کنند.»

فرمانده پیکارجویان النجباء نیروهایش و دیگر گروه‌های مسلح نزدیک به ایران را به تقویت و آماده‌باش برای «حماسه بزرگ» فراخواند.

روز گذشته حزب‌الله عراق به انتقادات و تهدیداتش علیه نخست‌وزیر این کشور ادامه داد و تعدادی از پیکارجویان آزاد شده، عکس‌های مصطفی الکاظمی را لگدمال کرده و آتش زدند. یکی از فرماندهان حزب‌الله گفت که آنها می‌خواهند از الکاظمی به اتهام آدم‌ربایی شکایت کنند.

قیس الخزعلی، رهبر پیکارجویان مسلح عصائب اهل الحق عراق در واکنش به بازداشت تعدادی از عناصر حشد الشعبی از سوی دولت این کشور، با تاکید بر اینکه تصمیم بازداشت نیروهای حشد الشعبی از سوی عراق صادر نشده، تهدید کرد عراق را به آشوب می‌کشد.

قیس الخزعلی که پیشتر تهدید کرده بود عراق را به آشوب می‌کشد، به نقش حشد الشعبی در همه حملات صورت گرفته به نیروهای آمریکایی اعتراف کرد و گفت: «هیچ پادگان عراقی مورد هدف قرار نگرفت و همه اهداف آمریکایی بودند.»

حشد الشعبی پیش از این نخست‌وزیر عراق انتقاد و او را «دست‌نشانده آمریکا» خواند و به انتقام تهدید کرده بود.
پیشتر فرانس‌پرس گزارش کرد که نهادهای امنیتی اطلاعاتی عراق شامگاه پنج‌شنبه 25 ژوئن 2020 به یکی از مقرهای کتائب‌ حزب‌الله عراق در بغداد یورش برده و پس از بازداشت تعدادی از پیکارجویان این حزب، تعداد موشک آماده شلیک در آن مکان پیدا کرد.

دولت عراق روز جمعه 26 ژوئن 2020 اعلام کرد در بازداشت‌های پنج‌شنبه شب 25 ژوئن که منجر به بازداشت 14 نفر از در مقر شبه‌نظامیان حزب‌الله شد، به دلیل برنامه‌ریزی این افراد برای موشک‌پرانی به سمت منطقه سبز و سفارت‌ کشورهای‌ خارجی در بغداد انجام شد. از این 14 نفر چندین سکوی پرتاب موشک هم کشف و ضبط شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید