واشنگتن مجددا با دخالت نظامی خارجی در لیبی مخالفت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا شنبه 26 ژوئن 2020 با تاکید بر ضرورت برقراری آتش‌بس فوری در لیبی مجددا با دخالت نظامی خارجی در لیبی مخالفت کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها ایالات متحده آمریکا همچنین خواستار احترام به قانون ممنوعیت ارسال سلاح به لیبی شده و در اظهاراتی به روزنامه «الشرق الاوسط» تاکید کرد که واشنگتن از تمامی طرف‌های درگیر در لیبی می‌خواهد به آتش‌بس پایبند شوند و فورا روند مذاکرات را از سرگیرند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت که باید مذاکرات سازنده‌ای با توجه به پیشرفت‌های حاصله در زمینه گفتگوهای نظامی جاری در لیبی انجام شود.

او همچنین افزود «به السراج ابلاغ کردیم که با حمله‌ای که دولت الوفاق و نیروهای ترکیه برای انجام آن تدارک می‌بینند، مخالفیم».

وزارت خارجه آمریکا جمعه در بیانیه‌ای توضیح داد که طی دیدار مجازی دو روز پیش میان وزارت خارجه آمریکا و دولت الوفاق بر ضرورت منحل کردن گروههای شبه‌نظامی تاکید شده است.

این وزارتخانه همچنین اشاره کرد که « پایان محاصره طرابلس ضرورت و فرصت جدیدی را برای رسیدگی به مسأله گروه‌های شبه‌نظامی در شرق و غرب لیبی فراهم کرده است».

شایان ذکر است طی هفته‌های گذشته دولت آمریکا بارها بر ضرورت برقراری آتش‌بس در کشور جنگ‌زده لیبی تاکید کرده و خواستار توقف دخالت‌های خارجی در این کشور و بازگشت به روند مذاکرات میان طرف‌های درگیر تحت پوشش قوانین و مقررات بین‌المللی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم