انهدام مخزن پهپادها و محل استقرار شبه‌نظامیان حوثی در ساحل غربی یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نیروهای مشترک در یمن شامگاه جمعه 26 ژوئن 2020 اعلام کردند که مخزن پهپادها و همچنین یکی از مواضع و محل استقرار عناصر شبه‌نظامی حوثی را هنگام حضور یکی از فرماندهان میدانی برجسته این گروه شبه‌نظامی و همراهانش در حومه شرقی شهر الحدیده در غرب یمن منهدم کردند.

به گزارش العربیه کمیته تبلیغات جنگ نیروهای مشترک در بیانیه‌ای تاکید کرد که انهدام مخزن پهپادها و همچنین یکی از مواضع و محل استقرار عناصر شبه‌نظامی حوثی «در واکنش به نقض‌های مکرر آتش‌بس از سوی (حوثی‌ها در) آن موضع» انجام شده است.

Advertisement

بنا به این بیانیه شبه‌نظامیان حوثی متمرکز در منطقه المنصری با گلوله‌باران توپخانه‌ای، اسلحه‌های خودکار و پهپادها تلاش ‌می‌کردند مواضع نیروهای مشترک را هدف قرار دهند که در این گلوله‌باران‌ها نیز اهدافی غیرنظامی در بخش کیلو 16، روستا و مزرعه‌های شهروندان یمنی در منطقه الجریبه سفلی که به دور از هر گونه اهداف نظامی است مورد هدف قرار گرفت که به سرعت منبع حملات حوثی‌ها رهگیری و با موفقیت با آن مقابله شد.

در این بیانیه همچنین توضیح داده شده که نیروهای مشترک با سلاح‌های مناسب موضع حوثی در محل استقرار عناصر شبه‌نظامی را گلوله‌باران کرده و همه کسانی که در این مکان بوده‌اند را کشته یا زخمی کردند که در راس آنها یکی از فرماندهان عالی‌ رتبه شبه‌نظامیان حوثی است که (نام او ذکر نشده است).

نیروهای مشترک یمن همچنین از وقوع انفجارهای پی در پی مهیبی در موضع منهدم شده خبر دادند که زبانه‌های آتش آن آسمان شهر الحدیده را روشن کرده است.

بنا به بیانیه نیروهای مشترک انفجارهای پی در پی در موضع مورد هدف قرار گرفته حوثی‌ها که برای یک ساعت طول کشیده ناشی از انهدام مخزن بزرگ اسلحه، مهمات و مین‌های متعلق به شبه‌نظامیان حوثی بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم