دیدبان حقوق بشر سوریه: بیش از 400 تن از مزدوران ترکیه در لیبی کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه شنبه 20 ژوئن 2020 از افزایش تعداد مزدوران ترکیه پیکارجوی در لیبی و همچنین افزایش شمار تلفات و مرگ و میر در میان آنها خبر داد.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه 417 تن از مزدوران تحت الحمایه ترکیه که برای مشارکت در جنگ میان شبه‌نظامیان الوفاق و ارتش ملی لیبی به این کشور اعزام شده اند، کشته شدند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه نزدیک به 30 تن کودک از میان کشته شدگان نیروهای وابسته به دولت الوفاق هستند.

دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین از انتقال گروه‌های جدیدی از مزدوران تحت الحمایه ترکیه به لیبی و بازگشت نزدیک به 2600 تن از مزدوران از لیبی به سوریه طی روزهای اخیر خبر داد.

بنا به این گزارش شمار پیکارجویان مزدور اعزامی به لیبی تاکنون به نزدیک به 15 هزار نفر رسیده است که از جمله آنها نزدیک به 300 کودک بین 14 تا 18 سال و اغلب آنها از تیپ سلطان مراد هستند.

این در حالی است که به بنا به این گزارش نزدیک به 1800 تن از مزدوران به پادگان‌های آموزشی ترکیه ملحق شده‌اند تا پس از گذراندن دوره‌های آموزش نظامی به لیبی اعزام شوند.

از سویی و بنا به گزارش مرکز حقوق بشر لیبی پدیده به سربازی گرفتن کودکان برای مشارکت دادن‌شان در جنگ لیبی همچنان ادامه دارد.

مرکز حقوق بشر لیبی در این میان دولت الوفاق، شبه‌نظامیان وابسته به آن و نیروهای نظامی ترکیه را به سوءاستفاده از نوجوانان و کودکان پرورشگاهی و گول زدن آنها برای اعزام به جنگ در مقابل وعده کمک مالی متهم کرد.

مرکز حقوق بشر لیبی اعلام داشت که پدیده به سربازی گرفتن کودکان از سوی گروه‌های شبه‌نظامی الوفاق و ترکیه در لیبی به طور وسیعی گسترش یافته است، از جمله آن در شهر مصراته کودکان را در ازای دریافت حقوق‌ هفته‌ای 1000 دینار لیبی (200 دلار) به جبهه‌های نبرد اعزام می‌کنند.

بنا به این گزارش پرورشگاه‌ها از مراکز اصلی به سربازگیری کودکانی است که بدون هیچ‌گونه آموزش نظامی برای جنگ اعزام می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید