فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پادشاهی سعودی اقدامات تجاوزکارانه ایران - ترکیه در خاک عراق را محکوم کرد

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  پادشاهی عربی سعودی پنج‌شنبه 18 ژوئن ضمن «نقض آشکار» خواندن مداخله‌جویی‌های ایران - ترکیه در خاک عراق، اقدامات تجاوزکارانه‌ این دو کشور در خاک عراق را تقبیح و محکوم کرد.

  به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت خارجه سعودی پنج‌شنبه با صدور بیانیه‌ای اقدامات مداخله‌جویانه ایران - ترکیه در عراق را« نقض آشکار» توصیف کرد.

  در این بیانیه وزارت خارجه سعودی آمده است:« پادشاهی عربی سعودی بر ایستادگی‌اش در کنار عراق برای حفظ حاکمیت و امنیت این کشور تاکید می‌کند».

  وزارت امور خارجه عراق پنج‌شنبه سفیر ایران در بغداد را احضار و یادداشت اعتراضی این کشور درباره بمباران توپخانه‌ای به روستاهای مرزی در ارتفاعات آلانه شهر حاج عمران در استان اربیل را به او تسلیم کرد.
  حملات توپخانه‌ای سه‌شنبه گذشته به این مناطق خسارت‌های مالی و ترس و نگران مردم ساکن این روستاها را در پی داشت.

  وزارت امور خارجه عراق پنج‌شنبه همچنین سفیر ترکیه در بغداد را مجددا احضار و طی یادداشت اعتراضی شدید اللحنی، ضمن محکوم کردن نقض حاکمیت ملی عراق از سوی ترکیه خواستار متوقف شدن این‌ گونه اقدامات تحریک‌آمیز شد.

  وزارت امور خارجه عراق همچنین با شدیدترین عبارت‌ها اقدام مجدد ترکیه در نقض حریم و حاکمیت عراق از طریق بمباران و یورش به اهدافی در داخل خاک این کشور را محکوم کرد.

  از سویی مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق هم در توئیتی نوشت: «به طرف‌های قانون‌گریز اجازه نمی‌دهد عراق را به گروگان گرفته تا در آن هرج و مرج ایجاد کرده و برای ادامه منافع خود بهانه‌ای بتراشند. ما به قولی که به ملت برای حمایت از حاکمیت ملی و کرامت میهن و شهروندان داده‌ایم، پای‌بندیم.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران