یک پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی‌ها رهگیری و منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز دوشنبه 16 ژوئن 2020 اعلام کرد این ائتلاف توانسته یک پهپاد بمب‌گذاری‌شده که شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران با هدف حمله عامدانه به مناطق مسکونی به سمت شهر «خمیس مشیط» روانه کرده بودند را رهگیری و در آسمان منهدم کند.

المالکی این اقدام حوثی‌ها را یک اقدام تروریستی توصیف کرد که در ادامه تلاش‌های تروریستی حوثی‌ها برای حمله به شهروندان بی‌گناه و مناطق مسکونی انجام شد. به گفته المالکی آخرین مورد از این گونه اقدامات، شلیک یک موشک بالستیک در 13 ژوئن 2020 به سمت مناطق مسکونی شهر نجران سعودی بود.

سرهنگ المالکی افزود که ادامه اقدامات تروریستی و خصمانه حوثی‌ها با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشینی که مواد منفجره برای حمله به شهروندان حمل می‌کنند، نقض آشکار قوانین بشردوستانه بین‌المللی و قواعد عرفی در این زمینه است.

او تاکید کرد که فرماندهی مشترک ائتلاف با هدف حمایت از شهروندان بی‌گناه از خطرات این حملات خصمانه و کور، با جدیت تمام اقدامات پیشگیرانه لازم برای ناکامی و انهدام این جنگ‌افزارها بر اساس قوانین بشردوستانه بین‌المللی و قواعد عرفی در این زمینه انجام می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم