کشته شدن 9 نیروی طرفدار رژیم سوریه در حملات هوایی اسرائيل به حومه شهر حماه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه در حملات هوایی ارتش اسرائیل به منطقه تحت کنترل ارتش سوریه و نیروهای ایرانی در حومه شهر حماه در مرکز این کشور دست کم 9 تن از عناصر طرفدار رژیم دمشق از جمله 4 سوری کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس دیدبان حقوق بشر سوریه توضیح داد که « دست‌کم 9 نفر در بمباران هوایی کشته شدند از جمله 4 تن تبعه سوری که هنوز معلوم نیست از نیروهای ارتش نظام هستند یا در صفوف نیروهای ایرانی فعالیت می‌کردند، و 5 تن دیگر که تا این لحظه ناشناس هستند».

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه «به دلیل وجود مجروحانی که حالت آنها وخیم گزارش شده آمار کشته شدگان احتمالا افزایش خواهد یافت».

رامی عبدالرحمن مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه گفت که بمباران هوایی اسرائیل «کارگاه‌های دفاع و یک مرکز علمی ساخت موشک‌های زمین به زمین کوتاه‌برد» در منطقه مصیاف در حومه غربی حماه را هدف قرار داده است.

عبدالرحمن اشاره کرد که منطقه بمباران شده «تحت کنترل ارتش سوریه و محل استقرار نیروهای ایرانی است».

این در حالی است که خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) وابسته به رژیم دمشق پنج‌شنبه اعلام کرد که پدافند هوایی به «تجاوز اسرائیلی» به حومه حماه واکنش نشان داده‌ است.

خبرگزاری سانا وابسته به رژیم سوریه بدون ارائه جزئیاتی درباره حملات هوایی اسرائیل، افزود که «حملات هوایی در آسمان مصیاف در حومه حماه اتفاق افتاده است.

از سویی خبرنگار «العربیه» اعلام کرد که این حمله مرکز تحقیقاتی را در سوریه هدف قرار داده که اسرائیل تاکید می‌کند ایران از آن برای توسعه موشکی استفاده می‌کند.

رسانه‌های رژیم سوریه همچنین اشاره کردند که جنگنده‌های اسرائیلی در مسیر حمله به استان حماه در شمال غرب سوریه از آسمان لبنان گذشته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم