منابع اختصاصی العربیه: ارتش ملی لیبی با حضور ترکیه در هرگونه مذاکراتی مخالفت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع اختصاصی شبکه‌های «العربیه» و «الحدث» جمعه 5 ژوئن 2020 تاکید کردند که ارتش ملی لیبی همچنان با حضور ترکیه در هر گونه مذاکرات آتش‌بس میان طرف‌‌های درگیر در این کشور مخالفت می‌کند.

ارتش ملی لیبی نیز به مقامات مصری ابلاغ کرد که همچنان به اعمال ممنوعیت پروازی علیه هواپیماهای ترکیه برای جلوگیری از انتقال اسلحه به لیبی پایبند است.

ارتش ملی لیبی همچنان کاملا بر ضرورت وجود پایگاه‌هایی برای فرود هواپیماها در لیبی پافشاری می‌کند و تاکید می‌کند ‌که فرودگاهها و گذرگاه‌های مرزی باید تحت نظارت طرف‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا و به دور از دخالت‌های ترکیه در روند نظارت یا مشارکت اداره شود.

بنا به این منابع طرف‌های بین‌المللی به شواهدی دست یافتند که نشان از استفاده شبه‌نظامیان مسلح مورد حمایت ترکیه از سلاح‌های منع شده در سطح بین‌المللی و از جمله آنها مین‌های زمینی و علاوه بر آن ارتکاب جنایت‌های جنگی در لیبی دارد.

این منابع همچنین اعلام کردند ارتش ملی لیبی از قاهره خواسته است تا کمیته‌ بین‌المللی بی‌طرفی که مسئولیت تحقیقات درباره عملیات انتقال جنگجویان مسلح به داخل لیبی را بر عهده خواهد داشت، تشکیل شود.

همچنین افزودند که ترکیه با سوءاستفاده از آتش‌بس در لیبی به انتقال تجهیزات زرهی، مقادیر زیادی از پهپادها، مین‌های زمینی، اسلحه‌های کلاشینکوف، خودروهای نفربر و تجهیزات دید در شب به لیبی ادامه می‌دهد.

این منابع از سویی دیگر اشاره کردند که دولت الوفاق لیبی به رهبری فایز السراج با اجرای هر گونه همه‌پرسی در آینده‌ای نزدیک مخالفت کرده است.

این منابع همچنین توضیح دادند که ارتش ملی لیبی خواستار اجرای همه‌پرسی درباره بندهایی است که آزادی انتخاب برای دوره آینده را به مردم لیبی می‌دهد.

بنا به این منابع اختصاصی روسیه، فرانسه و آلمان از دولت الوفاق خواستند تا تعدادی از لیبی‌هایی که به دلیل مخالفت با رابطه الوفاق با ترکیه به زندان افتاده‌اند را آزاد کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم