بازگشایی تدریجی مسجد نبوی از روز یکشنبه آینده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالرحمن السدیس رئیس کل امور مسجد الحرام و مسجد نبوی جمعه 29 ماه مه 2020 اعلام کرد در سایه اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با انتشار ویروس کرونا، مسجد نبوی بتدریج از روز یکشنبه آینده 8 شوال 1441 هـ. مصادف با اول ماه ژوئن 2020 بازگشایی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ریاست کل امور مسجد الحرام و مسجد نبوی اقدام به اجرای بسته‌ای از تدابیر پیشگیرانه و از جمله آن اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی میان نمازگزاران، افزایش عملیات ضدعفونی روزانه، انجام تست‌های تشخیص پیشگیرانه بر تمامی کارمندان و کارکنان شاغل در حرم کرده و تعدادی از طرح‌ها و از جمله آن «همه با هم پیشگیری» را به مورد اجرا گذاشتند.

افزون بر این بالاترین معیارهای جلوگیری و پیشگیری برای خدمت به حرمین شریفین و همکاری و هماهنگی با طرف‌های ذیربط و امنیتی به مورد اجرا گذاشته شد.

همچنین دوربین‌های حرارتی خودکار 24 ساعته ویژه سنجش دمای بدن حاضران که تحت نظارت متخصصان امور بهداشت فعالیت می‌کند در تعدادی از درب‌ها و ورودی‌های مسجد الحرام نصب شده است.

همچنین تعلیق حضور و اقامه نماز در صحن‌های حرم مسجد نبوی در قالب تدابیر جلوگیری و پیشگیری برای منع انتشار کرونا از تاریخ 20 مارس 2020 به مورد اجرا گذاشته ‌شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید