ارتش ملی لیبی: مراد العزیزی فرمانده مزدوران سوری در جنوب طرابلس کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی لیبی بامداد شنبه 30 ماه مه 2020 از کشته شدن مراد العزیزی فرمانده «تیپ سلطان مراد» متشکل از مزدوران سوری تحت الحمایه ترکیه در جنوب طرابلس، پایتخت این کشور، خبر داد.

به گزارش العربیه ارتش ملی لیبی بامداد شنبه اعلام کرد، مراد العزیزی فرمانده «تیپ سلطان مراد» متشکل از مزدوران سوری تحت الحمایه ترکیه در محور فرودگاه در جنوب پایتخت طرابلس کشته شده است.

اعزام گردانی متشکل از 50 عنصر داعشی به لیبی

شایان ذکر است که دیدبان حقوق بشر سوریه پیش‌تر‌ اعلام کرده بود که «گردانی از مزدوران» متشکل از 50 عنصر که فرماندهی آنها را یک عنصر امنیتی سابق در داعش در حومه شرقی حمص بر عهده دارد تحت الحمایه ترکیه برای جنگ به لیبی اعزام شدند.
به گفته منابع دیدبان حقوق بشر سوریه این عنصر امنیتی پیشتر طی دوره خلافت داعشی‌ها پستی را در «ایالت حمص» بر عهده داشت، و سپس با فروپاشی گروه داعش در منطقه بادیه (صحرای سوریه) با گروه جبهه النصره بیعت کرده و به سوی مناطق حضور نیروهای ترکیه در عفرین در شمال سوریه رفته و پس از آن به همراه 49 جنگجوی سابق از گروه داعش در اوایل سال جاری به عنوان مزدور سوری تحت الحمایه ترکیه به لیبی اعزام شدند.

فرمانده داعشی

شایان ذکر است ارتش ملی لیبی یکشنبه از دستگیری یک فرمانده داعشی سوری که در کنار تشکیلات الوفاق علیه ارتش ملی لیبی می‌جنگیده، خبر داد.

در همین راستا احمد المسماری شامگاه یکشنبه اعلام کرد که «نیروهای ارتش ملی لیبی «محمد الرویضانی ملقب به ابوبکر الرویضانی» را که به عنوان یکی از خطرناک‌ترین عناصر داعشی اعزامی به لیبی شناخته شده را دستگیر کرده‌اند.
المسماری گفت که «داعشی سوری ابوبکر الرویضانی هنگام دستگیری دوشادوش نیروهای تشکیلات الوفاق می‌جنگید».

سخنگوی ارتش لیبی اظهار داشت که داعشی «الرویضانی» تحت الحمایه دستگاه اطلاعاتی ترکیه به عنوان فرمانده سپاه شام به لیبی انتقال داده شده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید