سفیر بریتانیا در ریاض: حوثی‌ها اگر خواهان صلح هستند حمله به سعودی را متوقف کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیل کرومبتون سفیر بریتانیا در پادشاهی عربی سعودی پنج‌شنبه 28 ماه مه 2020 حملات شبه‌نظامیان حوثی که چهارشنبه مناطق غیرنظامی در نجران سعودی را هدف قرار داده را محکوم کرد.

کرومبتون پنج‌شنبه در توئیتی گفت:« حملاتی که حوثی‌ها روز گذشته از روی مرز انجام دادند و طی آن اماکن غیر نظامی در شهر نجران سعودی را هدف قرار داده‌اند را محکوم می‌کنم، خوشبختانه (پهپادهای حوثی) سرنگون شدند. حوثی‌ها اگر بخواهند نشان دهند که واقعا خواهان صلح هستند، باید این‌گونه حملات را متوقف کرده و پیشنهادهای گریفتس را بپذیرند».

شایان ذکر است سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف عربی چهارشنبه اعلام کرد نیروهای ائتلاف موفق شدند پهپاد‌های متعلق به «تروریست‌های» حوثی مورد حمایت ایران که به سوی مناطق مسکونی شهر نجران سعودی به پرواز درآمده را رهگیری و سرنگون کنند.

مالکی توضیح داد که شبه‌نظامیان حوثی با ارسال پهپادهای مسلح و هدف قراردادن عمدی مناطق مسکونی و غیر نظامی و تهدید جان صدها غیرنظامی، به نقض قوانین بین‌المللی انسانی ادامه می‌دهند.

او این اقدامات حوثی‌ها را «خصمانه و تروریستی» توصیف کرد و گفت این حملات نقض آشکار قوانین بین‌المللی انسانی، عدم پذیرش صریح طرح آتش‌بس و کاهش تنش است که ائتلاف بین‌المللی از 9 آوریل 2020 در پیش گرفته اما شبه‌نظامیان حوثی همچنان از پذیرش آن سرباز زده‌اند و تاکنون با استفاده از انواع تسلیحات سبک، سنگین و موشک‌های بالستیک 4455 بار آتش‌بس را نقض کرده‌اند.

سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن تاکید کرد این ائتلاف قاطعانه به اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و دفاعی لازم در مقابل شبه‌نظامیان «تروریست‌ حوثی» تا نابودی توان تسلیحاتی‌شان ادامه خواهد داد و با تمام توان همه اقدامات آنها را در چارچوب قوانین بین‌المللی و قواعد عرفی آن ناکام خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید